Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 27 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 27
دیروز  ------------------دیروز ------------------16388
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 16415

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف 18 تن انواع موادمخدر و روانگردان در کل کشور در هفته نخست مرداد خبر داد.

امتیاز کاربران

ناصر اصلانی در گفت و گو با روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: مجموع کشفیات هفته یاد شده ، 18297 کیلوگرم می باشد که در مقایسه با هفته قبل آن 6 درصد کاهش دارد.
وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان 14080 کیلوگرم بوده و 77 درصد مجموعه کشفیات را شامل می شود.
این مقام مسوول ادامه داد: همچنین از این میزان 1304 کیلوگرم حشیش، 1062 کیلوگرم هروئین، 551 کیلوگرم مرفین، 346 کیلوگرم شیشه، 23119 عدد قرص روانگردان و 951 کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی 1137 فقره عملیات صورت گرفته است گفت: کشفیات موادمخدر در این دوره 16 کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.
وی اظهار داشت: در هفته یادشده مجموعاً 7671 متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصا طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد 168 نفر به اتهام قاچاق موادمخدر و روانگردان، 3187 نفر خرده فروش و توزیع کننده مواد و 3847 نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. 461 نفر نیز طی سایر عملیات های مرتبط با موضوع موادمخدر دستگیر شده اند.
معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از 23119 عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشتین تعداد با 14085 عدد مربوط به استان هرمزگان است که نشان دهنده 60 درصد مجموع کشفیات قرص های روانگردان در هفته یاد شده می باشد.
اصلانی با بیان اینکه 74 درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می باشد ، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با 5355 کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل 29 درصد کشفیات کشور می باشد و کرمان با 3059 کیلوگرم، خراسان جنوبی با 1468 کیلوگرم، خراسان رضوی با 1145 کیلوگرم، اصفهان با 1019 کیلوگرم، تهران با 805 کیلوگرم و یزد با 783 کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی افزود: سهم کشفیات 5 استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان ، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور 62 درصد است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، 171 دستگاه خودرو، 38 دستگاه موتورسیکلت، 12 قبضه سلاح و 68 دستگاه تلفن همراه توقیف شد.

لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس افغانستان؛ تروریسم و مواد مخدر دو لبه یک قیچی هستند

امتیاز کاربرانرئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مشکل افغانستان نبایداز طریق نظامی حل شود، گفت: حل مشکل افغانستان تنها از راه سیاسی امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر جمعه، 16 آذر ماه در دیدار با عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان که برای حضور در کنفرانس 6 کشور آسیایی برای مقابله با تروریسم به ایران سفر کرده است، ضمن خوش آمد گویی به وی، گفت: ملت افغانستان طی سالهای اخیر بحرانهای مختلفی را پشت سر گذاشته است.


رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه راه حل مشکل افغانستان نظامی نبوده و بایدبه شکل سیاسی حل شود، عنوان کرد: اینگونه اجلاسها باعث افزایش همگرایی میان کشورها و ارائه نظرات میان آنها می شود.


وی درادامه با بیان اینکه ارتش آمریکا از ادامه حضور در افغانستان خسته شده است، اظهار کرد: موضوع تروریسم و مواد مخدر دو لبه یک قیچی است که امیدواریم هرچه سریع تر از طریق سیاسی برطرف شود.


لاریجانی در ادامه با تأکید بر افزایش همکاریهای دوجانبه در حوزه های مختلف بیان داشت: همکاریهای اقتصادی دو کشور با یکدیگر گره خورده است.


رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر افزایش همکاری ها برای مبارزه با قاچاق گفت: همچنین بحران آب در بسیاری از کشورها وجود دارد و می تواند منشأ اختلاف یا توسعه باشد لذا می توان از منابع میان دو کشور برای حل این موضوع در راستای توسعه روابط بهره مند شد.

* ایران در شرایط سخت کنار ملت افغانستان بود
عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان نیز در این دیدار با اشاره به حضور داعش در افغانستان گفت: این حضور باعث می شود کشورهای همسایه افغانستان نیز دچار دردسر شوند لذا ایجاد صلح در افغانستان بسیار اهمیت دارد.


رئیس مجلس افغانستان در ادامه با بیان اینکه از هر نوع همکاری در جهت برقراری صلح در افغانستان استقبال می کنیم، اظهار داشت: تروریست ها به سلاح های پیشرفته مجهز شده و قصد دارند از طریق مرزها به کشورهای دیگر راه پیدا کنند لذا همگرایی و همکاری کشورها در راستای تأمین صلح در افغانستان بسیار مهم است.


وی در ادامه ایران و افغانستان را دو کشور همسایه و مسلمان دانست و افزود: ایران در شرایط سخت به افغانستان کمک کرد و در کنار ملت ما قرار گرفت ما نیز همکاری متقابل را صورت می دهیم و هرچه سریع تر موضوع بحران آب و نحوه همکاری های بانکی را پیگیری می کنیم.


رئیس مجلس افغانستان در پایان با بیان اینکه تروریسم بین المللی مهمترین معضل منطقه است، خاطرنشان کرد: تروریسم حوزه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشورها را متأثر ساخته و لازم است در راستای حل این بحران همکاری های سیاسی و امنیتی خود را تقویت کنیم چرا که امنیت افغانستان امنیت منطقه است.


منبع: ایرنا 97.09.16

دولت دنبال ساماندهی زنان كارتن خواب است

امتیاز کاربران

 دبیركارگروه سلامت و محیط زیست معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: دولت، معاونت زنان و سازمان های متولی دنبال ساماندهی وضعیت زنان كارتن خواب هستند و هیچ برنامه ای برای عقیم سازی این زنان ندارند.

ناهید خداكرمی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: ما با عقیقم سازی مخالفیم چون زنان كارتن خواب بیشتر نیاز به خدمات مددكاری دارند و هرگز دولت، وزارت بهداشت و معاونت زنان هیچ تصمیمی را بدون نظر كارشناسی اعلام نمی كنند، آنطور كه برخی از رسانه ها اعلام كرده اند كه طرح عقیم سازی از سوی معاونت زنان اجرا می شود.

سال گذشته در جلسه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاوران امور بانوان در دستگاههای اجرایی در وزارت ب