Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 465 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8824
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 27763

سردار مهری خبر داد؛ استفاده از واحد سگ‌های موادیاب در عملیات حج

امتیاز کاربران

 فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور در مورد استفاده از واحد سگ‌های موادیاب در عملیات حج گفت: واحد سپکا در هر فرودگاهی که ما عملیات حج را داریم بسته به تعداد سفرها حضور خواهد داشت و البته از این واحد تنها برای کنترل بار مسافران استفاده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسن مهری ،  فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور با تاکید بر آغاز فرآیند سفر حجاج به کشور عربستان گفت: عملیات حج تمتع ۹۸ از دیروز آغاز شد و در مجموع در ۱۷ ایستگاه پروازی کشور اجرا می شود و بر اساس برنامه ریزی ها اقدامات لازم برای بدرقه حجاج و سفرشان و همچنین بازگشت آنان انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه مأموران پلیس فرودگاه در این ایام در آماده باش کامل خواهند بود، خاطرنشان کرد: بیشترین حجم پرواز زائران از فرودگاه‌های امام خمینی (ره) است و در همین راستا ترمینال تازه تأسیس «سلام» برای این امر اختصاص یافته است.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه مأموران پلیس فرودگاه نسبت به حمل داروهای ممنوعه و نیز موادمخدر حساس بوده و با آن برخورد خواهد شد، گفت: ممکن است تعداد انگشت شماری از زائران بخواهند حتی مقدار اندکی مواد مخدر حمل کنند که باید بدانند با توجه به تجهیزات و امکاناتی که در فرودگاه وجود دارد حتماً کشف خواهد شد، به طوریکه در سال‌های اخیر حتی یک مورد نیز حمل مواد مخدر به کشور عربستان نداشتیم، اما اگر فردی این مواد را به همراه داشته باشد و در کشور عربستان از مواد از وی کشف شود، مطابق قوانین همان کشور با وی برخورد خواهد شد که بسیار نیز سختگیرانه است.

وی افزود: در مورد داروهای ممنوعه نیز باید توجه شود که مطابق قوانین کشور عربستان داروهای کدئین دار و در مجموع حدود ۱۰ قلم دارویی که لیستش در اختیار زائران قرار گرفته شده است، ممنوع بوده و نباید از سوی زائران حمل شود.

سردار مهری در مورد استفاده از واحد سگ‌های موادیاب در عملیات حج نیز گفت: واحد «سپکا» در هر فرودگاهی که ما عملیات حج را داریم بسته به تعداد سفرها حضور خواهد داشت و البته از این واحد تنها برای کنترل بار مسافران استفاده می‌شود.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از همراهان زائران خواست که تا حد امکان از حضور در فرودگاه برای بدرقه زوار پرهیز کرده و مراسم خداحافظی را در منزل انجام دهند. همچنین زائران نیز توجه داشته باشند که بهتر است با یکی دو نفر از نزدیکان خود به فرودگاه مراجعه کنند. چرا که مراجعه افراد زیاد به فرودگاه برای بدرقه سبب افزایش حجم جمعیت و نیز ترافیک در محل خواهد شد.


منبع: موج 98.04.18

 

طرح پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان در ۵۰۰ منطقه آسیب خیز اجرا شد

امتیاز کاربران

رئیس مرکز توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: طرح پازک (پیشگیری ازاعتیاد زنان و کودکان در خانواده‌های دارای معتاد) در ۵۰۰ منطقه پرخطر آسیب خیز کشور در حال اجرا است.

فرید براتی سده روز سه شنبه در حاشیه کارگاه آموزشی توجیهی مدیریت موردی معتادان بی بضاعت کشور که در قزوین برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: زنان و کودکان دو گروه آسیب پذیر هستند که بیش از سایرین در معرض انواع خطرات و آسیب های قرار می گیرند از این رو تمرکز طرح پازک هم برروی همین دو گروه است.

وی با بیان اینکه در این طرح برنامه های مصون سازی زنان و کودکان در برابر اعتیاد انجام می شود، اضافه کرد: کودکان در این طرح به صورت غیر مستقیم آموزش‌های پیشگیری از جمله نه گفتن، مهارت حل مساله و کاهش استرس و زنان شیوه‌های ارتباط با همسر و مهارت‌های اساسی زندگی و کنترل خشم را آموزش می‌بینند.

براتی سده ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها ابتدا شناسنامه آسیب‌های محله تهیه می‌شود تا نوع و تعداد آسیب‌ها مشخص شده و سپس برنامه‌های پیشگیرانه متناسب با نوع آسیب اجرا شود.

وی گفت: در سال گذشته گزارش‌های خوبی از این طرح داشته‌ایم و امیدواریم تعداد مناطق پرخطر تحت پوشش را با تأمین اعتبارات مالی به ۳ هزار منطقه برسانیم.

براتی سده اظهار داشت: در حوزه پیشگیری از اعتیاد برنامه‌های مختلفی در سطح مهدهای کودک و مدارس با همکاری انجمن‌های اولیا و مربیان اجرا می‌شود.

رئیس مرکز توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در ادامه به آماری از معتادان متجاهر اشاره کرد و افزود: در این حوزه آمارها متفاوت است اما آنچه که تمام دستگاه‌های متولی توافق نسبی دارند وجود حدود ۵۰ تا ۵۵ هزار معتاد متجاهراست.


منبع: ایرنا 98.04.18

وزیر امور زنان افغانستان؛ زنان افغان توسط مردان خانواده معتاد می‌شوند

امتیاز کاربران

 به گفته وزیر امور زنان افغانستان، ۴۵ درصد از زنان معتاد در این کشور، توسط مردان خانواده به اعتیاد کشیده شده اند.

«دلبر نظری» معتقد است زنان معتاد به مواد مخدر، عامل مهم ازهم گسیختگی فضای خانواده در افغانستان هستند.

بر اساس آمارهای رسمی، نزدیک به یک میلیون زن در افغانستان به مواد مخدر اعتیاد دارند.

وزارت امور زنان افغانستان و نهادهای وابسته به آن در سراسر استانهای این کشور، در همکاری با نهادهای مرتبط، در آگاهی بخشی به زنان در باره مضرات مواد مخدر پیشقدم شده اند.

برگزاری همایش و کلاس های مشاوره از اهم اقدامات وزارت زنان افغانستان برای کاستن از شمار بانوان معتاد در این کشور است.

آنان معتقدند که هر زن ستون خانواده است و با اعتیاد او کانون خانواده فرو می پاشد.

یک تحقیق میدانی در افغانستان نشان داده است که اعتیاد در صدر مهمترین عامل خشونت در خانواده ها است.


منبع: ایرنا 98.04.12

 

کشف بزرگترین محموله مواد مخدر در گمرک

امتیاز کاربران


مأموران گمرک نوردوز به کمک سگ‌های موادیاب موفق به کشف بزرگترین محموله مواد مخدر در سال‌جاری به میزان بیش از ۲۰۰ کیلوگرم شدند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی گمرک ایران؛ گروه سگ‌های موادیاب مستقر در گمرک نوردوز با بهره‌گیری از تجربیات گذشته موفق به کشف ۲۰۳ کیلو و ۷۰۰ گرم هرویین خشک از یک کامیون ترانزیتی شدند که قرار بود به کشور‌های اروپایی ترانزیت شود.


این مقدار مواد مخدر در انتهای دو کامیون ترانزیتی جاسازی شده بود که ماموران با برش بدنه کامیون این مقدار مواد مخدر را کشف و ضبط کردند.


در اسناد گمرکی، مقصد نهایی این کامیون‌ها ارمنستان قید شده است و گروه سگ‌های موادیاب گمرک ایران که در مرز نوردوز مستقر است با بهره‌گیری از دانش و تجربیات خود، متوجه جاسازی حرفه‌ای مواد مخدر در قسمت انتهایی کامیون‌ها شدند و پس از مشاهده واکنش سگ‌های موادیاب، قسمت‌هایی از بدنه کامیون‌ها را برش داده و مجموعاً ۲۰۳ کیلو و ۷۰۰ گرم هروئین خشک کشف و ضبط کردند.


این کامیون‌ها با پلاک یکی از کشور‌های همسایه به رانندگی دو تبعه از کشور خارجی به ایران وارد شده بود و قرار بود که از طریق گمرک نوردوز به گرجستان عزیمت کنند.


براساس این گزارش گمرک جمهوری اسلامی ایران اقدامات ارزشمندی برای کنترل مسیر‌های ترانزیتی مواد مخدر در مبادی رسمی انجام داده و با توجه به تجهیز مبادی رسمی کشور به امکانات پیشرفته کنترلی و بازرسی و افزایش توانایی کشف جاسازی‌های حرفه‌ای مواد مخدر، قاچاقچیان، مسیر حمل‌ونقل و عبور محموله‌های مواد مخدر را تغییر داده‌اند.


کشف ۱۰۷۵ کیلوگرم مواد مخدر از دو دستگاه کامیون (شامل ۱۰۲۰ کیلوگرم هروئین و ۵۰ کیلوگرم تریاک) در گمرک بازرگان، کشف ۳۲۰ کیلوگرم هروئین در جاسازی پاکت‌های سیمان در مسیر ریلی گمرک آستارا، همچنین ۲۱۵ کیلوگرم مت آمفتامین در کامیون ترانزیتی در گمرک تبریز، ۱۴۵ کیلوگرم هروئین در گمرک دوغارون و ۴۶ کیلوگرم هروئین در جاسازی خودرو‌های شخصی در گمرک رازی از مهمترین موفقیت‌های گمرکات جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته بوده است.


در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۱۵۰ تن انواع مواد مخدر سنتی، صنعتی، روانگردان‌ها و پیش‌ساز‌ها توسط گمرکات اجرایی کشف و به مقامات صالح گزارش شده است.


منبع: صدا و سیما 98.04.17

اقدامات پارس خودرو در زمینه پیشگیری از اعتیاد بسیار ارزنده است

امتیاز کاربران


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ گفت: اقدامات و فعالیت های شرکت پارس خودرو در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد به مواد مخدر بسیار ارزنده و قابل تامل است و اقدامات این شرکت در زمینه مبارزه با مواد مخدر باید به الگویی برای سایر شرکت ها و سازمان ها تبدیل شود.


اقدامات پارس خودرو در زمینه پیشگیری از اعتیاد بسیار ارزنده استبه گزارش خودروکار، همایش پیشگیری از اعتیاد با حضور رئیس پلیس و معاون اجتماعی مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، قائم مقام اجرایی مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران پارس خودرو در این شرکت برگزار شد.

در این  مراسم سرهنگ محمد بخشنده ضمن ابراز خرسندی از اقدامات و فعالیت های پارس خودرو در حوزه اعتیاد و مواد مخدر گفت: بسیاری از سازمان ها و نهادها برای مبارزه با مسئله اعتیاد و مواد مخدر از ستاد مبارزه با مواد مخدر بودجه می گیرند و این در حالی است، در شرکت پارس خودرو به صورت خاص و خودجوش به مساله اعتیاد و مواد مخدر پرداخته شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ افزود: در 7سالی که اینجانب افتخار خدمت به مردم و مسئولیت ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران را دارم کمتر جایی را دیده ام که در سطح مدیریت ارشد سازمان به منظور سالم نگه داشتن محیط کار، برای همکاران و کارکنان خود وقت و هزینه اینچنینی گذاشته باشد.

در این مراسم، شهرام احمدیان قائم مقام اجرایی مدیرعامل پارس خودرو نيز به تشریح اقدامات و فعالیت های انجام شده درحوزه پیشگری و درمان مواد مخدر پرداخت و گفت: ما در پارس خودرو یک وظیفه اجتماعی برای خودمان متصور هستیم و صرفا به تولید خودرو نمی پردازیم بلکه عمل به مسئولیت های اجتماعی به بهترین شکل در دستور کار ما قرار دارد.

وی افزود: مدیرعامل پارس خودرو نگاه ویژه ای به پیشگیری از گسترش مصرف مواد مخدر و همچنین درمان افراد بیمار به مصرف مواد مخدر دارد و به همین منظور کمیته ای با حضور مدیریت های حراست، ارتباطات و ایمنی، بهداشت و محیط زیست در پارس خودرو تشکیل شده تا به صورت متمرکز و کارشناسی شده به این موضوع پرداخته شود تا افراد بیمار بدون واهمه درمان شده و به جامعه و محل کار بازگردند.


منبع: خودروکار 98.04.13

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است