Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 93 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 9081
دیروز  ------------------دیروز ------------------11613
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 25060

راه‌اندازی مجموعه توانمندسازی بهبودیافتگان اعتیاد در کرمانشاه

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه مجموعه توانمندسازی اشتغال و صیانت از بهبودیافتگان اعتیاد در استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی شمشیری ظهر امروز دوشنبه در آئین رونمایی از طرح یاری گران زندگی با محوریت توانمندسازی سفیران پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی ویژه کارکنان که در تالار شهید مفتح کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در کشور و نظام جمهوری اسلامی با احتساب سالهای قبل از انقلاب حدود ۱۰۰ سال در حوزه مبارزه با مواد مخدر و پیکار با سوداگران مرگ فعالیت هایی صورت گرفته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه افزود: عمده فعالیت ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر به پس از سالهای انقلاب بر می گردد که به طور جدی با این معضل مبارزه می شود.

این مسئول گفت: از ابتدای انقلاب تا به امروز حدود ۴ هزار شهید در مسیر مبارزه با مواد مخدر تقدیم شده و بیش از ۱۲ هزار جانباز در مقابله با مافیای مواد مخدر که استکبار پشت آن پنهان شده، جانفشانی کرده‌اند که این نشان از اهمیت این مساله دارد.

شمشیری درباره وضعیت استان کرمانشاه در حوزه مواد مخدر گفت: در سالهای گذشته استان کرمانشاه در زمینه مصرف مواد مخدر همواره جزو استان‌های با مصرف بالا محسوب می شد و میزان مصرف این مواد در کرمانشاه از میانگین کشور بالاتر بود.

وی ادامه داد: اما با اقدامات خوبی که در این راستا انجام شده است در حال حاضر به استان‌های با میزان مصرف متوسط رسیده‌ایم و شورای مبارزه با مواد مخدر استان ما طی این سالها جزو استان‌های اول است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: کشور ما با داشتن مرز مشترک با افغانستان -که تولید کننده درصد بسیاری از تریاک جهان است- در گذشته ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن تولید داشت اما با حمایتهای نظام استکبار در این کشور امروز تولید تریاک در افغانستان از مرز ۱۰ هزار تن گذشته است.

این مسئول با بیان اینکه درمان ۱۳ برابر کارهای فرهنگی برای ما هزینه دارد، افزود: با توجه به دستوالعمل باید بیش از ۵۰ درصد اعتبارات در حوزه پیشگیری هزینه شود این امر در ستاد مبارزه با مواد مخدر عملیاتی می شود.

وی ادامه داد: معتادانی که مورد درمان قرار می گیرند پس از درمان کسی حاضر نیست به آنها کاری را واگذار کند لذا به این منظور ما بدنبال اشتغال آفرینی برای این جامعه هدف پس از درمان هستیم.

شمشیری از ایجاد یک اردوگاه برای نگهداری این افراد در استان خبر داد و گفت: طبق تصمیماتی که در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه و با اجازه وزیر کشور داشتیم قرار است اردوگاه متروکه ای در شهرستان کنگاور را برای ایجاد یک مجموعه توانمند سازی اشتغال و صیانت از بهبود یافتگان تبدیل کنیم.


منبع: مهر 98.09.11

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است