Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 151 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 9074
دیروز  ------------------دیروز ------------------11810
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 36863

سردار یزدی: اعضای شورای شهر از مرکز درمان و صیانت از معتادان بازدید کنند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله با اشاره به راه اندازی مرکز درمان و صیانت از معتادان در شرق تهران، از اعضای شورای اسلامی شهر تهران خواست از این مرکز بازدید کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران به مناسبت گرامیداشت سالروز بسیج مستضعفان به شورای شهر آمد و گزارشی از عملکرد سپاه حضرت محمد رسول الله ارائه کرد.

وی با بیان اینکه چهلمین سالگرد تأسیس بسیج است و هر بار که نامی از بسیج آورده می شود، صحبت از ایمان، اعتقاد، ایثار، مردم داری و صداقت در مقابل مردم، شهامت و شهادت به ذهن متبادر می شود تصریح کرد: مردم ایران عزت و افتخار بسیج را در تمامی صحنه های مختلف دیده اند. حضور بسیج در طول دفاع مقدس مصداق آن است. ما در تمام صحنه ها مانند سیل و زلزله نیز جز اولین نفرات بودیم.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله با اشاره به سیل آق قلا، اظهار داشت: ما جزو اولین نفراتی بودیم که به آنجا رسیدیم، البته مردم، نیروهای مسلح و مسئولین نیز بودند اما نقش بزرگ و تعیین کننده نیروهای بسیج را باید به آن تأکید کرد.

سردار یزدی با اشاره به خاطره‌ای در سیل سوسنگرد، خاطرنشان کرد: اگر نیروهای بسیج در سوسنگرد نبود حتما این شهر زیر آب فرو می رفت. باید این از خود گذشتگی را در کتاب ها نوشت.

وی با بیان اینکه سنگ بنای اصلی ما کمک و خدمت رسانی به مردم و همراهی با دستگاه ها برای خدمت به مردم در بخش های مختلف است، تأکید کرد: ما در حوزه دانش بنیان نیز ورود کرده ایم و مورد تقدیر مسئولان دولتی واقع شده ایم. همچنین ما در تهران در مقابله با آسیب های اجتماعی ورود جدی داشته ایم. یکی از این فعالیت ها در حوزه اعتیاد است که مورد اقبال مسئولین قرار گرفته است.

به گفته وی در موضوع آموزش پیشگیری از  اعتیاد در مدارس، دانشگاه ها، کارگاه ها، ادارات و کارخانجات، بوستان ها و مکان های دیگر ورود کرده ایم. همچنین در موضوع مقابله با اعتیاد هم علاوه بر اینکه با دستگاه های نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر همکاری داشته ایم، مرکز درمانی صیانت و اشتغال برای معتادان در شرق تهران راه اندازی کرده است.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله افزود: از اعضای شورای شهر دعوت می کنیم از این مرکز دیدن کنیم چرا که ما در این مرکز روش نوینی را اجرا می کنیم که مورد تأیید مراکز عالی است. ۷۰ درصد از کسانی که در این مرکز صیانت شده اند، حرفه آموزشی و اشتغال و جامعه پذیری را فرا گرفته اند. ۳۰ درصد باقیمانده نیز متعلق به افرادی است که در تهران نبوده اند و ما نتوانستیم کنترل کنیم.

سردار یزدی خاطرنشان کرد: موضوع آسیب های اجتماعی پیشگیری از طلاق موضوع دیگری بود که به آن ورود کردیم و در این باره در بوستان ها، مدارس و فرهنگسراها، کارگاه های آموزشی برگزار کردیم که با توجه به تربیت مربی، تلاش شد به این آسیب اجتماعی ورود کنیم.

وی ادامه داد: در بخش محرومیت زایی تهران نیز از سال گذشته تاکنون تعدادی جهیزیه تهیه شده است که تعداد آنها تا پایان امسال به دو هزار و ۵۰۰ جهیزیه خواهد رسید. همچنین از سال گذشته تاکنون ۷۰ هزار سبد کالا بین نیازمندان توزیع شده است که تا پایان امسال تعداد آن به ۱۰۰ هزار بسته خواهد رسید.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله با اشاره به اینکه موفقیت ما در شهر تهران به این دلیل است که تلاش شده با شهروندان ارتباط خوب برقرار کنیم، تصریح کرد: علاوه بر تهران ما در سوسنگرد و دشت آزادگان، ۱۳۸ منزل کاملا تخریب شده در سیل را در دستور نوسازی قرار داده ایم که ۱۲ خانه افتتاح و ۱۵ خانه دیگر تا هفته آینده تکمیل خواهد شد.

وی به حضور هزار و ۶۰۰ گروه جهادی در تهران اشاره کرد و گفت: ۸۵۰ گروه معلم محور و  ۸۵۰ گروه جغرافیا محور در شهر تهران در قالب گروه های جهادی فعالیت دارند. در بحث فرهنگ نیز ۴۰۰ گروه سرود داریم.

سردار یزدی در پایان گفت: ما در حوزه توسعه مشاغل خانگی نیز ورود داشته ایم و با همکاری بازاریان و اصناف و کارگاه های بزرگ و کوچک، موفق شدیم ۴۰۰ خانوار را از اوایل امسال، شاغل کنیم و به آنها کمک کنیم.


منبع: مهر 98.09.10

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است