Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 338 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 12643
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 48213

پنج درصد مادران باردار در سیستان و بلوچستان سوء مصرف مواد دارند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: آمارها نشان می‌دهد که حدود پنج درصد مادران باردار استان سیستان و بلوچستان دارای سوء مصرف مواد هستند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان؛ دکتر سید محمد هاشمی شهری افزود: در چند سال اخیر یکی از محورهای مهم نظام سلامت در استان توجه به شاخص‌های سلامت مادر و نوزاد و پیشگیری از مرگ مادران باردار بوده است که در این امر موفقیت های چشمگیری نیز حاصل گشته است.


رئیس کمیته درمان و حمایتهای اجتماعی شورا ادامه داد: در حال حاضر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ۲۰ مرکز کاهش آسیب و MMT مداخلات کاهش آسیب و فعالیت‌های انگیزشی، مشاوره‌های روانشناختی و پیشگیری از اعتیاد با حضور روانشناسان بالینی در حال انجام است.


دکتر هاشمی شهری ضمن تقدیر از نقش مشارکت‌های مردمی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: داوطلبان سلامت با حضور در نقاط پرخطر و شناسایی معتادین متجاهر آنان را به مراکز کاهش آسیب معرفی و مورد حمایت قرار می دهند.


وی ادامه داد: اجرای طرح مداخلات اجتماع محور با حضور روانشناسان بالینی مراکز خدمات جامع سلامت در محلات حاشیه نشین استمرار دارد.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: علاوه بر خدمات کاهش آسیب در مراکز و  کلینیک‌های سیار در حاشیه شهرهای استان بسته‌های کاهش آسیب شامل سرنگ، سوزن و سایر اقلام پیشگیری از بیماری‌های واگیر را بین معتادان متجاهر توزیع می‌کنند.


هاشمی، یکی از برنامه‌های حفاظتی سلامت را تمرکز و توجه به بیماران معتاد مبتلا به HIV برشمرد و گفت: تمامی اقلام و بسته‌های پیشگیری از انتقال بصورت مستمر در مراکز کاهش آسیب در اختیار آنان قرار می‌گیرد و به منظور تشویق به جمع‌آوری معتادان متجاهر و خیابانی و به بیماران معتاد مبتلا به HIV روزانه یک وعده غذای گرم در تمامی مراکز کاهش آسیب توزیع می‌شود.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان98.09.10

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است