Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 375 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 13756
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 49326

ضرورت نقش آفرینی هر چه بیشتر هنرمندان برای اجرای طرح یاریگران زندگی در خراسان رضوی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی بر ضرورت نقش آفرینی هر چه بیشتر هنرمندان برای اجرای طرح یاری گران زندگی تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی؛ محمد حسین صالحی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: پیشگیری اولیه از اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی ، به منظور آگاه‌ نمودن و حساس‌سازی فعالان و اصحاب فرهنگ و هنر به معضل اعتیاد، اهمیت اساسی در جامعه دارد زیرا جامعۀ به شدت نیازمند آموزش است و آموزش هایی موثر و هدفمند باعث روحیۀ همدلی و هم افزایی و پیشگیری از پدیدۀ شوم اعتیاد در جامعه خواهد شد.


وی تصریح کرد: مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم اجتماعی و همگانی در جامعه است و این مبارزه مقدس تنها وظیفه دولت و پلیس نیست بلکه همه آحاد جامعه، خانواده ها، گروه های مردم نهاد و مسئولان با همیاری و همکاری یکدیگر در این راه سهیم هستند.


دبیر شورا با اشاره به نقش اصحاب فرهنگ و هنر در جامعه اظهار کرد: اصحاب فرهنگ و هنر به عنوان پیشگامان پیشگیری فرهنگی از آسیب‌های اجتماعی در جامعه و اقشاری تأثیرگذار می توانند در پیشگیری از اعتیاد نقش آفرین باشند زیرا گروه های مختلفی از جامعه و مردم تحت تأثیر فرهنگ و هنر هستند و می بایست از هنر در راستای مبارزه با مواد مخدر به درستی استفاده شود، تا جامعه با عوارض کمتری از معضلات اجتماعی مواجه شود.


صالحی گفت: نقش فرهنگ و هنر در كاهش آسيب‌های اجتماعی به ويژه اعتياد، نقشی اساسی و بی‌بديل است و هنرمندان از جایگاه ویژه ای در جلوگيری از بروز آسيب‌های اجتماعی دارد که در راستای سیاست‌های فرهنگی پیشگیری از اعتیاد و طرح یاری گران زندگی از این ظرفیت بزرگ به منظور پیشگیری و مصون سازی آحاد جامعه استفاده خواهد شد.


وی هنر و رسانه را ابزارهای کارآمد برای فرهنگسازی و رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: تا آقار فاخرفرهنگی متناسب با نیازهای جامعه تولید نشود کاهش تقاضا در مصرف مواد مخدر ایجاد نمی شود، ما می توانیم کاهش تقاضا را با فرهنگسازی بواسطه هنرمندان ایجاد کنیم.


صالحی افزود: اجتماعی سازی و جلب مشارکت مردمی یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با مصرف مواد مخدر است که می تواند جامعه را در برابر پدیده خانمان سوز اعتیاد واکسینه کند کهدر این راستا با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از ظرفیت های فرهنگی و تبلیغی استان برای گسترش برنامه های پیشگیرانه استفاده خواهد شد.


منبع: روابط عمومی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی98.09.09

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است