Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 259 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6251
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

دانش آموزان را به دانش پیشگیری از اعتیاد مسلح کنیم

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: رنگین‌کمانی از محرک‌های صنعتی خطرناک و مواد مخدر توان مردم و به‌ویژه نسل جوان را در معرض تهدید قرار داده است و مهم‌ترین گزینه در این حوزه اقدامات و فعالیت‌های پیشگیرانه است.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی در افتتاحیه برنامه یک‌روزه آموزشی «نماد» گفت: امروز اغلب اتفاق‌هایی که در کشور ما می‌افتد، از قبیل طلاق، کودک‌آزاری، سرقت‌ها، نزاع‌ها، درگیری‌ها، همسر آزاری و غیره ریشه در اعتیاد دارد.


وی افزود: همه دستگاه‌ها ضمن بیان مسائل هشداردهنده باید فرهنگ پیشگیری را به دانش آموزان بیاموزند تا به سمت آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر نروند.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس اظهار داشت: درحالی‌که جمهوری اسلامی ایران در حوزه مقاومت با قاچاقچیان و مبارزه با مواد مخدر در اجلاسیه های مختلف به‌عنوان پرچم‌دار مبارزه با مواد افیونی شناخته‌شده و به دلیل کشفیات بالای 10 هزار تُن مواد مخدر، تقدیم بیش از 4 هزار نفر شهید و بیش از 12 هزار جانباز مورد تشویق قرارگرفته، باید اذعان کرد نتوانسته‌ایم در حوزه پیشگیری آن‌طور که باید و شاید پیش برویم.


ابراهیمی گفت: با این‌همه در چند سال گذشته برای دوری مردم از مواد مخدر و انواع محرک‌های صنعتی گام‌هایی ازجمله طرح نماد برداشته ‌شده، اما به نظر می‌رسد برای پیشرفت کار باید از رسانه‌ها کمک بخواهیم چراکه ما هر روز با نوعی از مواد مخدر محرک جدید روبه‌رو هستیم و با رنگین‌کمانی از محرک‌های صنعتی خطرناک سروکار داریم که توان مردم و به‌ویژه نسل جوان ما را در معرض تهدید قرار داده‌اند.


وی تصریح کرد: ما در کشور سندها و تئوری‌های زیادی داریم امام مهم‌ترین نسخه شفابخشی که برای اعتیاد می‌توانیم داشته باشیم، نگاه جهادی و پیگیری مستمر این موضوع است.


این مقام مسئول در فارس با تأکید بر ضرورت اجرا  طرح «یاریگران زندگی» گفت: باید دانش آموزان را به دانش پیشگیری مسلح کنیم و مهم‌ترین گزینه در حوزه مواد مخدر اقدامات و فعالیت‌های پیشگیرانه است.


ابراهیمی افزود: این طرح قرار است در 4 کانون هدف از قبیل محیط‌های آموزشی، محیط‌های کار، محلات و  خانواده‌ها اجرا شود.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس اظهار کرد: تاکنون 630 میلیون تومان به‌حساب آموزش‌و پرورش استان واریزشده و سعی می کنیم با تعامل بیشتر با مرکز، اعتبارات این طرح را برای اجرا در تمام مدارس سطح استان در عرصه‌های مختلف پیشگیری تأمین کنیم.


گفتنی است در این مراسم از پوستر طرح (یاریگران زندگی) با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر رونمایی شد.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.09.09

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است