Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 100 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8714
دیروز  ------------------دیروز ------------------11613
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 24693

مولوی عبدالحمید:مصرف، خرید و فروش مواد مخدر حرام است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 
امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: مصرف مواد مخدر و انواع مخدرات و همچنین خرید و فروش آن‌ها از ديدگاه شرعي حرام است و علماي اهل سنت نیز بر اين مطلب هم نظر هستند.


مولوی عبدالحمید در گفتگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: از آنجائيكه ضرر و زيان موادمخدر امری، مسلم و شناخته شده است، در آن شك و ترديدي وجود ندارد، لذا امروزه، نقصان و ضرري كه موادمخدر براي همه‌ي دنيا و جهان دارد، بر كسي مخفي نيست.


وی بیان کرد: مواد مخدر يكي از پديده‌هاي بسيار زشت و شومی است كه در دنيا فاجعه‌‌ها بوجود آورده است و تهديدي هم براي ملت‌هاي دنيا و جامعه‌ي انساني و هم براي كشور و ملت‌ ما محسوب می‌شود.


امام جمعه اهل سنت اعلام کرد: هم مصرف مواد مخدر و انواع مخدرات و هم خرید و فروش آن از ديدگاه شرعي حرام است و علماي اهل سنت، خصوصا علمايي كه تبحر علمي دارند، بر اين مطلب هم نظر هستند.


مولوی عبدالحمید بیان داشت: بر همه افراد جامعه لازم است كه در رابطه با جلوگيري از موادمخدر و مبارزه با اين پديده‌ي زشت و شوم، از خود آمادگي و تلاش نشان دهند.


وی تصریح کرد: همه‌ي مردم باید در عزم ملي در جهت مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند تا از ورود مواد مخدر به كشورمان جلوگیری شود.


امام جمعه اهل سنت ادامه داد: نيروهاي نظامي و انتظامي وظيفه‌شان را در این مبارزه انجام مي‌دهند، اما خود مردم هم باید وظيفه‌ اجتماعی‌شان را انجام دهند. علما، انديشمندان، دانشگاهيان، فرهنگيان و... بايد در امر به معروف و نهي از منكر و نصيحت كردن افرادي كه به اين پديده گرفتار هستند همکاری کنند تا مردم و افرادي كه آلوده هستند، مسير زندگی‌شان را تغییر دهند. شغل ديگري را انتخاب کنند؛ هر چند درآمدش كمتر باشد ولي حلال باشد تا نان موادمخدر به فرزندان خودشان ندهند بلكه از راه‌هاي ديگر كسب و كار كنند و درآمد سالم و حلالی داشته باشند.


مولوی عبدالحمید در پایان گفت: همه‌ي مردم باید در اين زمينه ياريگر يكديگر باشند تا از ورود اين پديده‌ي شوم از مملكت ما و كشور ما جلوگيري شود.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر98.09.09

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است