Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 93 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8502
دیروز  ------------------دیروز ------------------11613
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 24481

گسترش همکاری‌های مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


در دیدار دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزیر ورزش و جوانان، طرفین بر گسترش همکاری‌های فی‌مابین در حوزه پیشگیری از اعتیاد تاکید کردند.


به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ دکتر اسکندر مومنی در این دیدار با اشاره به وضعیت اعتیاد در جهان گفت: در دنیا 300 میلیون نفر معتاد وجود دارد و در کشورمان نیز 2 میلیون و 800 هزار نفر معتاد مستمر و یک میلیون و 400 هزار نفر معتاد تفننی به این آسیب گرفتار هستند.


وی افزود: : همه روش‌های مقابله‌ای و تکنیک‌های درمانی در دنیا آزمایش شده است، به طور نمونه چند کشور مصرف برخی موادمخدر را قانونی آزاد کردند که با انتقاد سازمان ملل روبه‌رو شدند؛ سازمان ملل نیز اعلام کرد که این آزاد کردن موادمخدر نه تنها موجب کاهش جمعیت معتادان آن کشورها نشده بلکه باعث افزایش تولید و مصرف و خرید و فروش موادمخدر نیز شده است.


دبیرکل ستاد بیان داشت: الگوی مصرف مواد مخدر در دنیا و کشورمان ایران از مواد مخدر سنتی به مواد مخدر صنعتی در حال تغییر است و متاسفانه درمان اعتیاد نیز بسیار سخت و طاقت فرسا است.


مومنی گفت: ایران مرزهای مشترک طولانی را با بزرگترین کشور تولید کننده مواد مخدر دنیا که تولید مواد مخدرش به 9 هزار تن رسیده است، دارد.


وی بیان داشت: مهمترین راهکار در مبارزه با مواد مخدر ، پیشگیری است و باید تمرکز و اولویت را به این حوزه اختصاص دهیم.


دبیرکل ستاد در ادامه، جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر را اولویت کوتاه مدت ستاد و اولویت اصلی و راهبردی را پیشگیری از اعتیاد و اجرای طرح «یاریگران زندگی» خواند و گفت: در این طرح، اولویت نخست با آموزش و پرورش و سپس گروه‌های مرجع است، در میان گروه‌های مرجع نیز، ورزشکاران در اولویت نخست قرار دارند که در این راستا، تیم یاریگران ورزش تشکیل شده است.


مومنی گفت: باید بازدارندگی و صیانت درونی در افراد از طرق گوناگون همچون تبلیغات، گروه‌های مرجع، آموزش و... ایجاد شود تا جوانان و نوجوانان به این نتیجه برسند که قاطعانه به اعتیاد «نه» بگویند.


وی تاکید کرد: گروه‌های مرجع و ورزشکاران اثرگذاری زیادی در جامعه دارند، ما نیز در توسعه ورزش‌های محلی و روستاها می‌توانیم با کمک هم اتفاقات مثبتی را انجام دهیم و بسیار مایلیم که هدفمند به یکدیگر کمک کنیم، همچنین پیشنهاد می‌شود که در کنار تفاهم‌نامه کلی، یک برنامه اجرایی را تدوین کنیم تا از ظرفیت‌های دو سازمان استفاده شود.


وزارت ورزش آماده همکاری همه جانبه با ستاد مبارزه با مواد مخدر
همچنین مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در این دیدار، آمادگی همه جانبه خود و دستاگه متبوعش را جهت همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه پیشگیری از اعتیاد اعلام کرد و گفت: از ظرفیت‌های این وزارتخانه می‌توان در جهت اقدامات پیشگیرانه استفاده کرد؛ چرا که ورزش عامل موثری در پیشگیری از اعتیاد است.


وی به برخی اقدامات ورزشی و پیشگیرانه از سوی وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: برگزاری ورزش همگانی، المپیاد استعدادهای برتر، المپیاد سراسری روستائیان با عنوان جام خوشه‌چین، همایش‌های دوچرخه‌سواری ، کوه نوردی و پیاده روی خانوادگی در اواخر هر هفته در 400 شهر، احداث 4100 خانه روستایی در مناطق محروم ، احداث خانه جوان در شهرهای مختلف و تجهیز خانه های ورزش روستایی و احداث تعداد زیادی زمین مینی فوتبال از جمله این اقدامات است که در جهت پر کردن اوقات فراغت و سالم‌سازی جوانان انجام شده است.


وزیر ورزش و جوانان گفت: 14 هزار هیئت ورزشی در سراسر کشور وجود دارد که ظرفیت بسیار خوبی برای تبلیغ علیه مواد مخدر محسوب می‌شوند، همچنین 250 سمن در موضوع آسیب‌های اجتماعی و 108 سمن در حوزه اعتیاد مشغول به فعالیت هستند که آن‌ها نیز ظرفیت‌های خوبی در این حوزه به شمار می‌روند .


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر98.09.07

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است