Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 126 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 20281
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 39220

طرح یاریگران زندگی امسال در 20 درصد مدارس کشور برگزار می‌شود +گزارش تصویری

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: طرح یاریگران زندگی امسال در 20 درصد مدارس کشور برگزار می‌شود و مدیران مدارس کمک کنند تا با گردهم آوردن دانش‌آموزان برای این معضل هم‌اندیشی شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ علیرضا کاظمی در مراسم آغاز به کار رسمی و رونمایی از چارچوب و نقشه راه کانون یاریگران زندگی در مدارس کشور که صبح امروز در دبیرستان شاهد شهدای هفتم تیر منطقه 6 تهران برگزار شد، با ابراز خرسندی از شکل گرفتن یک حرکت جدید با همت ستاد مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر در کنار رویکردهای درمانی و مقابله با بلای خانمان‌سوز، رویکرد فرهنگی و پیشگیرانه را در پیش گرفته است.

وی افزود: کمک‌های مادی و معنوی سردار مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه پیشگیری از اعتیاد ستودنی است و امروزه راه برون‌رفت همه آسیب‌های اجتماعی کار فرهنگی است زیرا یک معضل فرهنگی را نمی‌توان با کار غیرفرهنگی رفع کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش بیان کرد: اگر قرار باشد در حوزه فرهنگی کشور کاری انجام شود محور توسعه فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن در آموزش و پرورش و مدرسه کانون تحول است.

کاظمی گفت: تمام برنامه‌ریزی‌های آموزش و پرورش زمانی ارزش دارد که دانش‌آموز در مدرسه و برای جامعه‌ اثرگذار باشد، لذا از ایده راهبردی سردار مؤمنی در رویکرد فرهنگی تشکر می‌کنم که با فکر خلاقانه طرح کانون یاریگران زندگی را در سطح کشور با هدف راه‌اندازی نهضت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مبارزه با اعتیاد برگزار کردند.

وی افزود: باید تمام دستگاه‌ها و نهادهای عمومی و غیرعمومی به‌عنوان یاریگر برای اجرای این طرح کمک کنند. مهم‌ترین حرکت راهبردی راه‌اندازی کانون یاریگران زندگی در مدارس است که پرچم شکل‌گیری این کانون امروز با دستان شما دانش‌آموزان برافراشته می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: امروز قول می‌دهیم که به یکدیگر کمک کنیم تا ریشه اعتیاد را از جامعه برکنیم، اگر قرار باشد فردای روشن و درخشان و مبرا از آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم باید مدارسی پاک و سالم داشته باشیم.

کاظمی ادامه داد: لازم است بین دانش‌آموزان حساسیت‌های ایجاد کنیم لذا ما در این کانون به دنبال این هستیم که یک وظیفه را به همه وظایف عمومی تشکل‌های دانش‌آموزی اضافه کنیم چرا که آمار آسیب‌های اجتماعی نگران‌کننده است.

وی گفت: 30 درصد دانش‌آموزان در حوزه سلامت روان نیاز به توانمندسازی دارند لذا یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های همه تشکل‌های دانش‌آموزی باید این باشد و برای این معضل اساسی چاره‌اندیشی شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: کانون یاریگران زندگی متشکل از نمایندگان تشکل‌های دانش‌آموزی است و ما در این کانون به دنبال هم‌افزایی و حساس‌ کردن رگه‌های جامعه هستیم و مسلم این که این کانون را در تمام مدارس کشور در چند مرحله انجام خواهیم داد.

کاظمی گفت: طرح امسال در 20 درصد مدارس کشور برگزار می‌شود و مدیران مدارس کمک کنند تا با گردهم آوردن دانش‌آموزان برای این معضل هم‌اندیشی و گام‌های مؤثری برداشته شود.

وی افزود: وظیفه این کانون انجام اقدامات ترویجی، تبلیغی و آگاه‌سازی با استفاده از خلاقیت و نوآوری است که با تشکیل کمیته و کارگروه‌هایی با مشارکت معلمان و خانواده‌ها می‌تواند مؤثر باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر احساس کردید هم‌کلاسی‌های شما دچار آسیب شده‌اند یا در معرض آسیب‌ هستند بلافاصله به آن‌ها کمک و آنان را به مراکز مشاوره مدارس ارجاع دهید.

کاظمی در پایان بیان کرد: دانش‌آموزان به دلیل شرایط حاکم بر جامعه ممکن است به طور ناخوداگاه برای ایجاد آرامش کاذب به سمت مواد مخدر حرکت کنند لذا آگاهی و آگاه‌سازی از عوامل آسیب‌زده وظیفه این کانون است.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر98.08.27

 

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است