Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 703 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 5764
دیروز  ------------------دیروز ------------------24747
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای کارگران خدمات شهری منطقه 7 مشهد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای جامعه هدف کارگران خدمات شهری منطقه هفت مشهد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی، شهردار منطقه 7 مشهد گفت: کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد 150 نفر از کارگران شهرداری منطقه با همکاری نیروی انتظامی برگزار شد.


کوروش باوندی هدف اصلی از برگزاری این کارگاه را معرفی انواع مخدر‌های رایج، بیان علائم، نشانه‌ها و مشکلات ناشی از مصرف پرداخت و افزود: مواد مخدر صنعتی با شیوع قابل توجه و سهولت مصرف، خطری جدی برای نسل جوان تبدیل شده است.


وی افزود: برگزاری این کارگاه آموزشی گام مثبتی برای آشنایی و واکسینه نمودن افراد و جامعه هدف کارگری منطقه هفت در برابر اعتیاد است.


باوندی اظهار داشت: اعتیاد یکی از اصلی‌ترین آسیب‌های اجتماعی جامعه ما است که می‌توان با آموزش مهارت‌های زندگی به خانواده‌ها بخصوص فرزند پروری، مهارت نه گفتن و ایجاد یک فضای صمیمی و عاری از تنش و درگیری در خانواده از بروز بیماری اعتیاد در محیط خانواده به عنوان اولین مکان شکل گیری شخصیت افراد جلوگیری کرد.


وی با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی هر فرد از خانواده آغاز می‌شود، افزود: خانواده‌ها می‌توانند با تأمین نیاز‌های جسمی و روحی فرزندان، ایجاد فضای امن خانوادگی، راهنمایی، قانون گذاری مناسب و نظارت بر زندگی و دوستان مرتبط با فرزندانشان آنان را از بسیاری از رفتار‌های پرخطر و مشکل ساز از جمله مصرف مواد و بزهکاری دور نگه دارند.


گفتنی است؛ در طی این کارگاه آموزشی کارگران با انواع مواد مخدر، مفاهیم اعتیاد، علل گرایش به اعتیاد در جامعه کارگری، راه‌های پیشگیری از ابتلاء به اعتیاد و نشانه‌های مبتلایان به اعتیاد، نقش خانواده درآموزش فرزندان و پیشگیری از اعتیاد، دلایل شیوع بیماری اعتیاد در محیط کار بویژه مصرف مواد مخدر صنعتی و پزشکی (شیشه و ترامادول) در محیط کارگاه آشنا شدند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی98.07.16

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است