Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 168 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3811
دیروز  ------------------دیروز ------------------21213
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

هدف کانون‌های یاریگران زندگی، ایجاد حس مسئولیت در مدارس برای پیشگیری از اعتیاد است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: هدف از راه‌اندازی کانون‌های یاریگران زندگی در مدارس، ایجاد حس مسئولیت به‌منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد است.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی، محمد اکرامی‌فر در جلسه‌ای که در محل معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش برگزار شد با اشاره به‌ضرورت راه‌اندازی کانون‌های یاریگران زندگی در آموزش‌وپرورش گفت: براساس اطلس آسیب‌های اجتماعی که توسط آموزش‌وپرورش انجام‌شده، مدارسی که مقرر است کانون‌های یاریگران زندگی در آن‌ها راه‌اندازی شوند، به تفکیک شهرستان و منطقه با اولویت مناطق آسیب شناسایی می‌بایست شناسایی شوند.


همچنین دبیر شورا در این جلسه گفت: در طول برنامه ششم توسعه در تمامی مدارس استان مقرراست کانون‌های یاریگران زندگی راه‌اندازی شوند که هدف‌گذاری برای سال اول، 20 درصد از مدارس می‌باشد.


احمد ریواده در ادامه با اشاره به وضعیت شیوع اعتیاد در دانش‌آموزان، گفت: دانش آموزان استان بااینکه جزء پاک‌ترین دانش آموزان کشور می‌باشند اما با توجه به هجمه‌های گسترده در تبلیغ مواد مخدر به‌ویژه مواد صناعی و شیمیایی به‌ویژه برای نوجوانان و جوانان، اقدامات پیشگیرانه در محیط مدارس باید تشدید شود.


وی بیان داشت: اولویت امسال دبیرخانه شورا در حوزه پیشگیری از اعتیاد، راه‌اندازی این کانون‌ها در مدارس می‌باشد و برای این مهم از تمامی ظرفیت‌های موجود ازجمله با انعقاد تفاهم‌نامه با صداوسیما استفاده خواهد شد.


گفتنی است؛ براساس شیوع شناسی انجام‌شده در بین گروه دانش آموزان، میانگین شیوع اعتیاد در بین دانش آموزان استان خراسان شمالی، پایین‌تر از میانگین کشوری می‌باشد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی98.07.14

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است