Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 211 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2052
دیروز  ------------------دیروز ------------------33812
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 58653

نقش ویژه رسانه ملی در اجرای طرح یاریگران زندگی و تحقق برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: رسانه ملی در اجرای طرح یاری گران زندگی و تحقق برنامه های پیشگیری از اعتیاد نقش ویژه ای دارد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی، محمدحسین صالحی در این رابطه اظهار داشت: پدیده شوم اعتیاد به مواد مخدر یکی از بحران‌های بهداشتی، روانی و اجتماعی جامعه امروزی است که در صورت عدم کنترل و پیشگیری، صدمات قابل‌ توجه و جبران‌ ناپذیری بر بنیادهای اخلاقی، اقتصادی و اجتماعی وارد و جامعه را از درون دچار تباهی کند.


وی افزود: یکی از راهکارهای جلوگیری از گسترش این پدید شوم، اطلاع رسانی و بالابردن سطح آگاهی مردم از اثرات سوء مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌‎ها می‌باشد که در این راستا باید از همه‌ی ظرفیت‌ها و سرمایه های اجتماعی اعم از مردم، معلمان، روحانیون، دانشگاهیان، مراکز علمی، و... استفاده کرد.


دبیر شورا مشارکت‌ و همراهی تمام آحاد جامعه در امر مبارزه با مواد مخدر مهم برشمرد و اظهار داشت: مهم‌ترین هدف در امر مبارزه با مواد مخدر حساس سازی مسئولین و مردم نسبت به تهدید مواد مخدر در سطح جامعه است که با توجه به نفوذ خاموش اما نگران کننده اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در میان جوانان، لزوم بهره‌گیری از ظرفیت بالای رسانه ملی و شبکه‌های مجازی برای پیشگیری از اعتیاد و آسیب های مرتبط در جامعه بسیار ضروری به نظر می رسد.


صالحی افزود: طرح یاریگران زندگی توسط ستاد مبارزه با مواد مخدربا تمرکز بر حوزه پیشگیری از اعتیاد و مصون‌سازی آحاد افراد جامعه در محیط‌های آموزشی، خانواده، محیط‌های کاری، محلات و محیط‌های عمومی با هدف کاهش بروز اعتیاد و جلوگیری از ورود افراد جدید به دام اعتیاد در سطح استان اجرا می شود.


وی با اشاره به لزوم اجرای طرح یاری گران زندگی خاطر نشان کرد: مصون‌سازی اقشار سالم جامعه با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی حوزه فرهنگی و پیشگیری و مشارکت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد، ارتقاء سطح سلامت جسمی و روانی بهبودیافتگان و توانمندسازی آنان با هدف بازگشت به جامعه، کار و زندگی از جمله اهداف طرح یاریگران زندگی می‌باشد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی98.07.14

 

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است