Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 306 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6656
دیروز  ------------------دیروز ------------------24747
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

رئیس شورای شهر تهران: ۱۲ درصد بودجه شهرداری به کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد اختصاص دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 رئیس شورای شهر تهران گفت: از بودجه ۱۹ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران، نزدیک به ۱۲ درصد به مسائل فرهنگی، فرهنگسراها و مراکز فرهنگی اختصاص یافته است تا با برنامه های خود به پیشگیری و مبارزه با کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از مصرف مواد مخدر و تذکر به خانواده ها بپردازند.

محسن هاشمی روز شنبه در جلسه ستاد پاکسازی، سالم سازی و تثبیت مناطق شوش، هرندی و مولوی که با حضور سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و دیگر مقامات انتظامی در کلانتری ۱۱۶ مولوی برگزار شد، افزود: اولویت نخست کلان شهر تهران، مساله آلودگی هوا و ترافیک است که تلاش شده با اجرای طرح و برنامه مدیریت شود و اولویت دوم، اختصاص به مساله آسیب های اجتماعی دارد که جمع آوری معتادان و بخصوص معتادان متجاهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: در کشور پنج درصد معتاد جدی داریم که بالغ بر هشت هزار نفر آنان معتادان متجاهر هستند. با تلاشی که در ستادهای مختلف در این چندماهه بکاربرده شده است، می توان گفت تا حدودی مساله مرتفع شده است.

رئیس شورای شهر تهران درباره وظیفه شهرداری در این امر، خاطرنشان کرد: نکته ای که به عنوان سهم شهرداری در قوانین مبارزه با مواد مخدر تعریف شده محدود است و شهرداری را به عنوان امدادیار معرفی کرده است اما هرجا مسئولیتی را به شهرداری محول کنند، از انجام کار فروگذار نخواهد کرد.

هاشمی یادآور شد: بیش از سه هزار کارمند با بودجه ۲۵۰ میلیارد تومان در این زمینه فعالیت می کنند. همچنین معاونت اجتماعی شهرداری تهران با بر عهده داشتن وظیفه فعالیت در بحث کاهش آسیب های اجتماعی، به این امر توجه دارد و به کارها و فعالیت های عمرانی مانند ایجاد فضای شاد و ترمیم و بازسازی بافت های فرسوده می پردازد تا شاهد عدم حضور جدی خرده فروشان باشیم.

رئیس شورای شهر خاطرنشان کرد: تاکنون ۲ هزار ساختمان در اختیار امدادسراها قرار داده ایم و یک ساختمان دیگر هم به تازگی به نیروی انتظامی برای احداث امدادسرای بانوان اختصاص یافته است.   


منبع: ایرنا 98.07.13

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است