Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 194 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7011
دیروز  ------------------دیروز ------------------24747
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

ضرورت مردمی‌تر شدن مبارزه با مواد مخدر در سطح جامعه

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر بر اهمیت ظرفیت‌افزایی در حوزه توسعه مشارکت‌های اجتماعی و مردمی‌تر شدن مبارزه در سطح جامعه تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ عبداله نظری در دیدار با معاون مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور بر اهمیت ظرفیت‌افزایی در حوزه توسعه مشارکت‌های اجتماعی و مردمی‌تر شدن مبارزه در سطح جامعه و تشکیل کارگروه حوزه نظارت، در قالب گروه‌های بین سازمانی به‌منظور وحدت رویه و هم‌افزایی سیستمی تأکید کرد.


وی همچنین دسترسی مستقیم دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد به سامانه‌های موجود در سازمان بهزیستی کشور را به‌منظور تسهیل در فرآیند برنامه‌ریزی و بهبود عملکرد در دبیرخانه ستاد امری لازم برشمرد و گفت: به‌منظور شفاف‌سازی هرچه بیشتر، ثبت هرگونه اعتبارات، طرح‌ها و اقدامات سازمان‌های مردم‌نهاد در سامانه یکپارچه سازمان برنامه‌ریزی کل کشور ضروری است.


این مقام مسئول در ستاد گفت: ملموس بودن فعالیت‌ها و اقدامات برای مردم به جهت ارتقای سطح اعتماد اجتماعی ضروری است و دفتر توسعه مشارکت‌ها به‌عنوان حامی سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌منظور عقد تفاهم‌نامه یا طرح عملیاتی اقدامات جامع، با مشارکت سازمان بهزیستی کشور اعلام آمادگی دارد تا ثمرات آن در زندگی مردم جاری شود.


نظری در ادامه؛ بر شناسایی و  جذب خیرین سایر حوزه‌هایی که با سازمان بهزیستی همکاری دارند، توسعه سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در سطح ملی، تشکیل کارگروهی با هدف تولید محتوای تخصصی در حوزه تخصصی به شکلی ساده و قابل فهم برای عموم جامعه و اعطاء مجوز و پروانه فعالیت تخصصی شبکه سمن‌ها از سوی سازمان بهزیستی تأکید کرد.


همچنین در این نشست دکتر براتی معاون مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: در سال گذشته 5000 مورد نظارت در حوزه سازمان‌های مردم‌نهاد از سوی سازمان‌های مردم‌نهاد در سراسر کشور انجام شده که مستندات آن موجود است.


وی از ایجاد دسترسی به ستاد در خصوص سامانه‌های موجود سازمان بهزیستی کل کشور خبر داد و افزود: مراکز اقامتی از سوی سازمان بهزیستی در سه سطح رتبه‌بندی می‌شوند و شایسته است دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی نیز در امر نظارت بر مراکز ماده 16 ورود داشته باشد.


دکتر براتی از آمادگی بهزیستی به‌منظور اختصاص امکانات به سازمان‌های مردم‌نهاد و مراکز اقامتی استان‌های مرزی کشور و اعطاء مجوز به سمن‌های ملی و مجوزهای کشوری خبر داد.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر 98.07.10

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است