Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 220 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1879
دیروز  ------------------دیروز ------------------33812
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 58480

برگزاری رزمایش زنگ نشاط تامین نظم و امنیت بازگشایی مدارس درقزوین

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، رزمایش زنگ نشاط تامین نظم و امنیت بازگشایی مدارس در نیروی انتظامی استان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، رزمایش زنگ نشاط تامین نظم و امنیت بازگشایی مدارسصبح روز چهارشنبه با حضور جمالی پور، استاندار قزوین، منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری، قاسمی دادستان، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی، شفیعی فرماندار در مقر نیروی انتظامی قزوین برگزار شد.


 
سردار مهدی حاجیان در این رزمایش اظهارداشت: به منظور ایجاد نظم و امنیت اجتماعی در آغاز سال تحصیلی با هماهنگی  انجام شده با اداره آموزش و پرورش و بهزیستی، استانداری و سایر دستگاهها این رزمایش برای تامین امنیت مردم و دانش آموزان برگزار می شود.

وی بیان کرد: اعتیاد یک آسیب اجتماعی مهم است که پیامدهای زیادی برای نوجوانان و جوانان دارد لذا نیروی انتظامی مبارزه با اعتیاد در همه سطوح را در دستور کار قرار داده و یک اراده برای مبارزه با این پدیده شوم وجود دارد.

سردار حاجیان یادآورشد: نوجوانان ما در محیط های دور از نظارت خانواده به دلیل وجود بسترهای مختلف با تهدید جدی مواجهند و اگر نتوانیم راهنمایی و مراقبت و دلسوزی لازم را صورت دهیم با مشکلات و آسیب های جدی مواجه خواهیم شد لذا باید مراقب باشیم تا فرزندانمان به افراد دیگر پناه نبرند.

وی بیان کرد: پیشگیری از اعتیاد در دستور کار نیروی انتظامی است و باید بتوانیم در مراحل مختلف از جمله پیشگیری اولیه برای افراد عادی، ثانویه برای کسانی که اعتیاد را تجربه اما هنوز آلوده کامل نشده اند و در مرحله سوم برای افراد آلوده شده و درآستانه فرار از مدرسه قرار دارند صورت گیرد.

فرمانده انتظامی استان قزوین تصریح کرد: باید با اقدامات مناسب همه متغیرها در کاهش تاثیرگذاری اعتیاد مورد توجه قرار گیرد و برنامه های پیشگیری هم موجب تقویت عوامل بازدارنده شود.

حضور میدانی پلیس در اطراف مدارس و آموزشگاهها

وی بیان کرد: حضور میدانی پلیس در اطراف مدارس، آموزشگاهها و نیز آموزش ایمن سازی و سپس مبارزه در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم از آسیب های این حوزه کم کنیم.

سردار حاجیان بیان کرد: جامعه هدف ما در رزمایش نوجوانان و جوانان است و در طول سال نیز این برنامه ها پیگیری خواهد شد تا نتیجه بخش باشد.

وی اظهارداشت:  یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری رزمایش بالا بردن سطح امنیت مدازس، دانشگاهها و آموزشگاههاست و در این راستان برنامه هایی برای نا امن کردن فضا برای توزیع کنندگان مواد مخدر، پاک سازی شهر از توزیع مواد افیونی در دستور کار است.

سردار حاجیان تصریح کرد: باید اعتیاد در نوجوانان و جوانان جدی گرفته شود زیرا آلودگی در سنین پایین بسیار اسیب زاست و می تواند پیامدهای اجتماعی، فرهنگی زیادی برای خانواده نیز در بر داشته باشد.

وی اضافه کرد: در طول سال برنامه هایی با همکاریسازمانهای همکار از جمله دادستانی، سپاهریال بهزیستی، آموزش و پرورش پیش بینی شده که البته نیازمند سازو کار مناسب برای پاکسازی پیرامون مدارس و اموزشگاهها هستیم.

سردار حاجیان اظهارداشت: برای موفقت در فعالیتها نیازمند برنامه هوشمند در مبارزه با اعتیاد و ایجاد مخیطی امن دراستان و اطراف مدارس هستیم که ضمن پاکسازی مکانهای آلوده در این زمینه با قاعطیت عمل خواهیم کرد.

در ادامه نیروهای شرکت کننده در رزمایش از مقابل جایگاه رژه رفتند.


منبع: مهر 98.06.27

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است