Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 242 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2130
دیروز  ------------------دیروز ------------------33812
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 58731

واعظی: اصل مسئولیت پذیری مشترک در مبارزه با مواد مخدر باید مورد توجه باشد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به ضرورت هماهنگی با کشورهای منطقه در زمینه مبارزه با موادمخدر گفت: باید با کشورهای هدف به ویژه اروپا هماهنگی داشته باشیم، آن ها هم باید مشارکت کنند و اصل مسئولیت پذیری مشترک در زمینه مبارزه با مواد مخدر مورد توجه همگان قرار گیرد.

محمود واعظی در حاشیه همایش طرح یاری‌گران زندگی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اهمیت موضوع مبارزه با قاچاق مواد مخدر برای نظام و دولت تصریح کرد: دولت به دلیل آگاهی از اثرات بسیار منفی مواد مخدر در جامعه تلاش کرده است درباره بودجه و حمایت های مختلفی که ستاد مبارزه با مواد مخدر نیاز دارد؛ کم نگذارد.

 وی افزود: همه مردم، گروه های مرجع، دولت، قوا و نهادهای مختلف؛ ان جی او ها و بخش خصوصی همه باید به موضوع مواد مخدر توجه کنند و ما باید مسئله مبارزه با مواد مخدر به عنوان امر مقدس جهادی تلقی کنیم.

واعظی با اشاره شعار همایش با عنوان یاریگر زندگی دارد؛ تاکید کرد: این طرح و شعار باید جدی گرفته شود و همه احساس کنیم اگر بتوانیم یک نفر را در یک خانواده نجات دهیم کار بزرگی برای اصلاح جامعه انجام داده ایم.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: خوشبختانه در این مدت طرح های بسیاری خوبی اجرا شده و توفیقات خوبی به دست آمده است. آمار و گزارش در زمینه مبارزه با قاچاقچیان بسیار خوب بوده و در ارتباط با درمان معتادان متجاهر هم برنامه خوبی در استان های مختلف اجرا شده است.

وی گفت: هماهنگی هایی که باید بین دستگاه های مختلف مانند نیروی انتظامی و قوه قضائیه ایجاد شود با روحیه تعاملی موجود در ستاد در حال انجام است. ما شاهد هماهنگی با کشورهای منطقه هم هستیم و این کار بزرگ را به تنهایی نمی توان انجام داد. شرایط جغرافیایی کشور به گونه ای است که ایران در همسایگی بزرگترین تولید کننده موادمخدر سنتی و صنعتی یعنی افغانستان قرار دارد و از ایران به عنوان یک معبر ترانزیت استفاده می شود.

واعظی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب شهدا و جانبازان بسیاری در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است؛ گفت: باید با کشورهای منطقه هماهنگ عمل کنیم که خوشبختانه شاهد این هماهنگی ها هستیم. با کشورهای هدف به ویژه اروپا هم باید هماهنگی نزدیک داشته باشیم و آن ها هم باید مشارکت کنند. باید تقسیم کاری بین ستاد ما و ستادهای کشورهای منطقه وجود داشته باشد و اصل مسوولیت پذیری مشترک موضوع مهمی است که همگان باید در زمینه مبارزه به مواد مخدر توجه کنند.

وی ادامه داد: دولت و رئیس جمهوری از موضوع مبارزه با مواد مخدر حمایت جدی می کنند و با توجه به ابلاغ سیاست های کلی از سوی مقام معظم رهبری به سران سه قوه و حمایت های معظم له در جلساتی که سالی دو بار با عنوان آسیب های اجتماعی برگزار می شود؛ من امیدوار هستم که در آینده این ستاد بتواند تحول بسیار بهتری را به وجود آورد.

همایش طرح یاری‌گران زندگی از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر و با حضور دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور، رئیس دفتر رئیس جمهوری، وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین برخی مقامات قضایی برگزار شد.


منبع: ایرنا 98.06.23

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است