Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 220 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6417
دیروز  ------------------دیروز ------------------13899
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 20316

قبح و زشتی اعتیاد با شیوه‌های هنرمندانه در جامعه مطرح شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 استاندار گلستان با بیان اینکه مسئله اعتیاد ممکن است هر کسی را تحت تاثیر خود قرار دهد، گفت: باید با شیوه‌های هنرمندانه قبح و زشتی اعتیاد در جامعه مطرح شود تا شاهد کاهش گرایش به موادمخدر باشیم.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان؛ دکتر هادی حق‌شناس در جلسه این شورا گفت: صداوسیما می‌تواند با دعوت جمعی از خانواده‌های درگیر با مسئله اعتیاد و با حضور مسئولین، زمینه شنیدن صحبت‌های این خانواده‌ها را فراهم کند تا در تصمیم‌گیری‌ها بهتر اقدام شود.


وی افزود: اعتیاد از نظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) یک آسیب اجتماعی است و همه دستگاه‌های اجرایی و خانواده‌ها باید در راستای کاهش این آسیب، همکاری لازم را داشته باشند.


استاندار گلستان یادآورشد: تهیه اطلس جغرافیای جرم توسط نیروی انتظامی می‌تواند در شناسایی و برنامه‌ریزی برای محلات مختلف در شهرستان‌های استان تاثیرگذار باشد.


حق‌شناس با اشاره به ایجاد خانه‌های ورزش در 120 روستای استان گفت: فرمانداران باید نقاط ضعف و قوت خانه‌های ورزش را در حیطه شهرستان خود تهیه کنند تا با تقویت این مکان‌ها مسئله پیشگیری بیش از پیش صورت پذیرد.


وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با هماهنگی شورای هماهنگی باید در نقاطی که نیازمند توجه بیشتر است، ایست بازرسی ایجاد کند تا مانع فعالیت شبکه توزیع موادمخدر شود.


بیمه معتادان و درمان آنان از دغدغه‌های مراکز درمانی استان است
 محمود روحانی‌فر دبیر شورا نیز این جلسه گفت: بحث بیمه معتادان و درمان آنان یکی از دغدغه های مراکز درمانی در استان است و خوشبختانه در آینده‌ای نزدیک شاهد تحقق اجرای آن در سطح مراکز درمانی کشور و استان خواهیم بود.


 وی در خصوص پذیرش معتادان با بیماری‌های خاص در مراکز درمانی افزود: پذیرش این افراد در مراکز درمانی در سنوات گذشته صورت نمی‌گرفته است و با طرح این مسئله در کمیسیون‌های مختلف و با پیگری‌های دستگاه‌های ذیربط از این پس شاهد پذیرش این افراد در مراکز درمانی خواهیم بود. این افراد در مرکز درمانی پذیرش شده و پس از طی طول درمان خود به دانشگاه علوم پزشکی استان معرفی تا در خصوص بیماری آنان تصمیم‌گیری‌های لازم صورت پذیرد.


وی اظهار داشت: در سنوات گذشته در استان شاهد اجرای طرح شهید شوشتری در مناطق آسیب پذیر استان بوده‌ایم که اقدامات خوبی که در این مناطق صورت پذیرفت، موجب رضایمتندی مردم عزیز این مناطق شد؛ لذا درصددیم با همکاری کلیه دستگاه‌های اجرائی استان و اعضای شورا و فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان نقاطی را که در معرض خطر هستند، مشخص و طرح پاکسازی، بهسازی و نوسازی این مناطق را اجرا کنیم.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان98.06.21

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است