Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 155 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3625
دیروز  ------------------دیروز ------------------21213
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

مبارزه با اعتیاد نیازمند عزم ملی و مشارکت همگانی آحاد جامعه

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: اعتیاد خط و مرز سیاسی و غیره نمی‌شناسد و وظیفه شرعی، قانونی و احساس مسئولیت اجتماعی برای همه آحاد جامعه است و مبارزه با آن نیازمند عزم ملی و مشارکت همگانی دارد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد، احمد ترحمی در جلسه کمیته تخصصی مشارکت‌های مردمی که با حضور دبیر شورا و سایر اعضای این کمیته برگزار شد، ضمن تشکر از دبیر شورا، مجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: به‌منظور هماهنگی و تعامل بیشتر و بهتر اعضای جلسه، لازم است نمایندگان سازمان‌ها و سمن‌های عضو کمیته، به طور ثابت و منظم در جلسات کمیته شرکت کنند.


وی پیشگیری، فرهنگسازی و اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر را یک مسئولیت اجتماعی و وظیفه همگانی دانست و افزود: اعتیاد خط و مرز سیاسی و غیره نمی‌شناسد و وظیفه شرعی، قانونی و احساس مسئولیت اجتماعی برای همه آحاد جامعه است و مبارزه با آن نیازمند عزم ملی و مشارکت همگانی دارد.


معاون استاندار پدیده اعتیاد را یکی از مهم ترین آسیب های اجتماعی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، مفاسد اجتماعی و مناطق حاد و بحرانی، مهم ترین آسیب های اجتماعی در کشور است که سران سه قوه و سازمان امور اجتماعی کشور در محضر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) بعنوان پنج اولویت اصلی آسیب های اجتماعی بر آن توافق داشته و بر کاهش و کنترل آن تاکید داشته‌اند.


ترحمی گفت: طرح کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی که در برگیرنده تمامی آسیب های اجتماعی اولویت دار می باشد باید مدنظر همه مسئولین و دست اندرکاران باشد و تمامی هدف گذاری ها و برنامه ها باید در این راستا و بطور جامع انجام گردد چرا که همه این آسیب ها همپوشانی دارد و با هم ارتباط متقابل دارند.


وی، محله حسن آباد در یزد را یک محله کم تر برخوردار دانست که ضمن دارا بودن اصالت فرهنگی و تاریخی، نیازمند توجه و نگاه ویژه تری است؛ وی ادامه داد: ایجاد دفاتر تسهیلگری در این منطقه یکی از مهم ترین اقدامات انجام شده می باشد که حلقه واسط بین مردم و مدیران می باشد که انشاالله با هم افزایی و تعامل دستگاهها و اعضای شورای تامین، نیازها،آسیب ها و پتانسیل های حسن آباد و مناطق مجاور شناسایی و اقدامات لازمبه منظور توسعه اجتماعی و فرهنگی این مناطق انجام گردد.


معاون استاندار ورود سازمانهای مردم نهاد و خیرین در حوزه فرهنگ سازی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را یک ضرورت عنوان کرد و گفت: مسئولیت اجتماعی و تعهد پذیری سازمانهای مردم نهاد دو ویژگی اصلی این سازمانهاست و مسئولین دولتی باید از طریق واگذاری امور به ایشان، حمایت و پشتیبانی لازم را از آنها داشته باشند.


ترحمی تصریح کرد: برندسازی و ایجاد شعارهای پیشگیری از اعتیاد لازمه اقدامات تاثیرگذار در این حوزه است و مبارزه با اعتیاد و فرهنگ سازی نیازمند ذوق، سلیقه و ظرافت هنری دارد که به منظور اثرگذاری عینی در آحاد جامعه و نیز جذب خیرین، این مقوله باید مدنظر سازمانهای مردم نهاد باشد.


گفتنی است در پایان جلسه از شش نفر از نمایندگاه سمن های فعال در حوزه مبارزه با مواد مخدر با اهداء لوح سپاس، تقدیر و تشکر به عمل آمد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد98.06.20

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است