Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 215 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 17916
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 35371

افزایش ۵۰ برابری تولید مواد مخدر در افغانستان جلوی دیدگان مدعیان حقوق بشر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در ۱۷ سال گذشته با حضور کشورهای مدافع حقوق بشر در افغانستان تولید مواد مخدر از ۲۰۰ تن به ۹ هزار تن یعنی ۵۰ برابر افزایش یافته است.


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، سردار اسکندر مومنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران ارومیه اظهار کرد: طبق آخرین آمار اعلامی سازمان ملل در افغانستان در سال ۲۰۰۱ میلادی، تولیدات مواد مخدر ۲۰۰ تن بوده و این میزان در سال ۲۰۱۷ به ۹ هزار تن رسیده که برابر با ۵۰ برابر شده است در حالی که کشورهای مدعی حقوق بشر در این‌سال‌ها در افغانستان حضور داشته‌اند.

وی افزود: از آنجایی که ایران در همسایگی این کشور به عنوان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در جهان قرار دارد بار سنگین مبارزه با مواد مخدر برعهده نیروهای نظامی ایران بوده و ایران در این راه شهدای بسیاری را تقدیم کرده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به تاثیرات نامطلوب تبلیغات در مصرف مواد مخدر ادامه داد: بسیاری از مصرف‌کنندگان مواد مخدر در مصاحبه‌ها همگی اذعان کرده‌اند که از مضرات مواد مخدر آگاهی نداشته‌اند و این به دلیل تبلیغات مافیای تولید و توزیع مواد مخدر در سطح جهان بوده و به تبع آن گردش مالی خرید و فروش مواد مخدر نیز رو به افزایش است.

وی با اشاره به اینکه روش‌های بسیاری برای مبارزه با مواد مخدر در سطح جهان تاکنون امتحان شده است، تصریح کرد: قانونی و آزاد کردن مواد مخدر یکی از این راه‌ها بوده که موجب افزایش مصرف مواد شده است به گونه‌ای که در این ارتباط در آمریکا مصرف مواد مخدر افزایش یافته و ۱۰ درصد جمعیت این کشور معتاد هستند.

مومنی با بیان اینکه مواد مخدر سرمنشا سایر مشکلات است، خاطرنشان کرد: مواد مخدر علت ۵۵ درصد طلاق‌های ثبتی در کشور بوده و حدود ۷۰ درصد زندانیان به دلیل مواد مخدر زندانی هستند و بسیاری از جرایم ناشی از مصرف مواد مخدر است.


منبع: فارس 98.05.23

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است