Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 212 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 17913
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 35368

نبود گدا و معتاد متجاهر در تبریز زیبایی ویژه‌ای به تبریز بخشیده است/ آمار بالای کارگران معتاد نگران‌کننده است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید به نبود گدا و معتاد متجاهر در تبریز گفت: این یک پرستیژ و زیبایی ویژه به شهر تبریز بخشیده است و امنیت روانی و ذهنی خوب در استان ایجاد کرده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اسکندر مومنی پیش امروز ظهر در بازدید از مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان پر خطر و بی‌خانمان موسوم به مرکز ماده 16 در تبریز اظهار کرد: تشکر از همه متولیان این مرکز دارم که با همت آنها بود که الان تبریز رتبه خیلی پایین در شیوع مواد مخدر دارد و خوشحالم که نام متولیان گذشته هنوز فراموش نشده است.

وی با بیان اینکه تجربه نشان داده است تمرکز روی خدمات نظارت را بیشتر می‌شود، تصریح کرد: در تهران یک مرکز داریم که ۵ هزار نفر آنجا نگهداری می‌شود و این بدان معنا نیست که آنها مشکلی ندارد ولی قطعا نظارت آنها بیشتر است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اعزام تیم برای بررسی به طرح توسعه مرکز ماده ۱۶ تبریز، گفت: کمک‌های انجام گرفته را برای توسعه انجام دهید و جنبه زیرساختی و توسعه داشته باشند و جنبه روزمرگی نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: الحمدالله استان آذربایجان‌شرقی دارای خیرین بسیار برجسته‌ای است و خیرین و مردم همکار بسیار خوبی داریم و امیدواریم یک مرکز نگهداری جدید برای زنان ایجاد شده و کمپ‌ها با هم متمرکز شوند.

مومنی با تاکید به نبود گدا و معتاد متجاهر در تبریز گفت: این یک پرستیژ و زیبایی ویژه به شهر تبریز بخشیده است و امنیت روانی و ذهنی خوب در استان ایجاد کرده است.

وی افزود: برای مثال وقتی گردشگری به تبریز می‌آید و گدا و معتادی در شهر نمی‌بیند ناخودآگاه یک امنیت روانی ایجاد می‌شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه شیوع مواد مخدر در استان بسیار پایین است به طوریکه رتبه ۲۷ در کشور را دارد، افزود: برخی‌ها احساس می کنند که مصرف مواد بی‌ضرر است.

وی با بیان اینکه همه کارهای ما ساماندهی وضع موجود است، تصریح کرد: شرط این کار جلوگیری ورود افراد به این چرخه اعتیاد است و همه باید در کمک به درمان، ایجاد اشتغال، بازتوانی می‌باشد.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ریاست جمهوری  وضعیت اعتیاد در بین کارگران در آذربایجان شرقی را نگران کننده دانست و گفت:  با وجود اینکه وضعیت این استان در سایر حوزه‌های مواد مخدر خوب و نسبت به میانگین کشوری بهتر است، اما متاسفانه شیوع مصرف موادمخدر در بخش کارگری ۲ درصد از میانگین کشوری بالاتر  است.

وی ادامه داد: طرفیت در کشور بسیار زیاد است به طوریکه در سفری به خراسان به بازدید چناران رفتم که ۴۰ سوله ساخته شده بود و فقط مقداری از سوله‌ها مانده بود که در همه آنها معتاد متجاهر نگهداری می‌شد.

مومنی ادامه داد: به امید خدا همه ظرفیت‌ها برای فراهم آوری زیرساخت‌ها جهت نگهداری معتاد متجاهر زن و مرد در خراسان به اتمام خواهد رسید.

وی گفت: در استان آذربایجان‌شرقی به خوبی مشاهده شده که همه منافع ملی را به منافع شخصی ترجیح می‌دهند.


منبع: فارس 98.05.23

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است