Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 135 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8337
دیروز  ------------------دیروز ------------------11810
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 36126

مواد مخدر حد و مرز نمی‌شناسد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مواد مخدر حد و مرز نمی‌شناسد، گفت: مواد مخدر پس از تجارت اسلحه‌، پول سازترین تجارتی است که دنیا را فرا گرفته است.


به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی، ناصر اصلانی در  چهارمين جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی ضمن اشاره و مروري بر وضعيت مواد مخدر در جهان و كشور گفت: در زمینه تجارت مواد مخدر حدود ۴۰۰ میلیارد دلار گردش مالی در دنیا ثبت شده است.


وی با اشاره به روند رو به افزایش تولید مواد مخدر در کشور افغانستان گفت: در سال ۲۰۰۰ سطح زیر کشت مواد مخدر در این کشور حدود ۷ هزار و ۶۰۰ هکتار بود که در مجموع ۲۰۰ تن مواد مخدر از آن استحصال می‌شد و آن را به مرفین و هروئین تبدیل می‌کردند اما امروزه کاری کرده‌اند که همه مردم افغانستان برای کشت خشخاش ترغیب شده‌اند.


معاون دبیرکل ستاد ادامه داد: در حال حاضر ۲۶۵ هزار هکتار از مزارع افغانستان زیر کشت مواد مخدر است که بیش از ۸ هزار تن تریاک به دست می آید.


وی افزود: هم اکنون ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی در کشورمان صرف پیشگیری و مقابله با مواد مخدرمی شود در حالی که می توانستیم از این رقم برای پیشرفت اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی کشور بهره ببریم.


وی افزود: امروزه نزدیک ۴۵ درصد از زندانیان کشور مربوط به مواد مخدر هستند که مشکلی اساسی و بزرگ است.


و باید در این عرصه نقشه راه و برنامه های راهبردی داشته باشیم تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم.


معاون دبیرکل ستاد همچنین اعلام کرد: بر اساس آمار در حال حاضر ۶۸ هزار تا یکصد هزار معتاد متجاهر در کشور وجود دارد که البته استان آذربایجان شرقی در این زمینه موفق عمل کرده است.


اصلاني هچنين از تدوين 5 سند جامع در خصوص موادمخدر و ابلاغ آن به استان‌ها خبر داد و گفت: اين اسناد در حوزه‌هاي مربوطه بايد بعنوان ملاك كار سازمان‌هاي مرتبط قرار گيرد.


منبع: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی98.05.20

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است