Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 123 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8484
دیروز  ------------------دیروز ------------------11810
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 36273

مشارکت معتمدین طوایف در اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدرنقش موثری دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان گفت : یکی از بسترهای لازم برای مردمی کردن امر مبارزه با مواد مخدر؛ حضور و مشارکت سران طوایف ، معتمدین و متنفذین برای آگاه سازی است و این موضوع در جریان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نقش موثری دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان در دیدار با معتمدین طایفه شاهوزایی گفت : امروز امنیت و سلامت دو مقوله مهم در جامعه است زمانی که امنیت نباشد سلامت هم وجود نخواهد داشت . امنیت در این استان نتیجه تلاش مرزدارانی چون شما است. در واقع شما طلایه داران و حافظان جان و مال و نوامیس مردم هستید . با توجه به همجواری با دوکشور بی ثبات افغانستان و پاکستان، موادمخدر و اعتیاد یک تهدید جدی برای استان و کشور ما بشمار میرود و باعث آسیب های جدی و معضلات اجتماعی و فرهنگی و بهداشتی زیادی شده است .


علی زندی در ادامه افزود : براساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و دغدغه ایشان در حوزه آسیب های اجتماعی و تاکید به مسولان نظام برای برنامه ریزی و مدیریت در جهت کاهش آسیب های اجتماعی، موضوع اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر به عنوان یک راهبرد مهم و تاثیر گذار مطرح شده است که مردمی کردن مبارزه با موادمخدر با حضور حداکثری و مشارکت مردم و بسیج همگانی در جهت آگاهی بخشی از مصرف موادمخدر اقدام گردد.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت :  یکی از بسترهای لازم برای مردمی کردن امر مبارزه با مواد مخدر حضور و مشارکت سران طوایف ، معتمدین و متنفذین در جهت آگاه سازی و فرهنگ سازی است و با توجه به نقش و تاثیر گذاری شما به عنوان افرادی که دارای مقبولیت اجتماعی و مردمی هستید می تواند در نهادینه کردن و جریان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در بین آحاد جامعه نقش موثری را داشته باشد.


سردار محمد رضا شاهوزایی سرطایفه شاهوزایی گفت : امروز در استان سیستان و بلوچستان طوایف همراه و همگام  با دولت و دستگاه های انتظامی و امنیتی در پاسداشت و حراست از مرزها در جهت جلوگیری از ناامنی و شرارت افراد بیگانه خدمت می نمایند. طایفه شاهوزایی هم در این راستا با تقدیم 27 شهید در راه اسلام و کشور پیش قدم بوده است.


ایشان در ادامه افزودند : امروز مواد مخدر به یک بحران اجتماعی تبدیل شده است که به نوعی همه جامعه را درگیر کرده است و امروز شاهد این هستیم که خانواده ها و جوانان ما درگیر اعتیاد و موادمخدر هستند.


ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ضرورت دارد برنامه هایی برای ترک اعتیاد معتادان و نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد انجام گردد. چرا که فرد معتاد یک بیمار است و نیاز به توجه ویژه دارد و باید علاوه بر بازتوانی جسم نسبت به اقدامات روانشناسی و ایجاد اشتغال برای آنان نیز اقدام شود.


شاهوزایی اظهار داشت : آمادگی طایفه شاهوزایی را جهت همکاری در کلیه برنامه های حوزه مبارزه با موادمخدر اعم از موضوعات مرتبط با آگاه سازی و اطلاع رسانی در جهت گسترش فعالیت های حوزه مبارزه با موادمخدر اعلام می نمایم.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان98.05.17

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است