Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 554 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14835
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

۱۶ هزار معتاد در استان اردبیل تحت درمان قرار گرفتند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: ۱۶ هزار معتاد مواد مخدر در این استان تحت درمان قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا ، بهنام بهشتی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اردبیل افزود: مهم‌ترین هدف ستاد مبارزه با مواد مخدر  استان اردبیل  اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد ، رفع نگرانی و ایجاد حساسیت بین مردم است که این کار احتیاج به اقدامات فرهنگی دارد.

وی  اظهار داشت: خانواده موثرترین نهاد اجتماعی مقابله با مصرف مواد مخدر است و  مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر باید به یک فرهنگ تبدیل شود و مشارکت مردم در این حوزه افزایش یابد.

بهشتی به نظارت بیشتر و سخت‌گیرانه بر عملکرد و فعالیت‌های مراکز طب سنتی ، عطاری‌ها و داروخانه‌ها در استان اشاره کرد و افزود: گروه‌های بازرسی برای این نظارت با همکاری نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شده و در حال فعالیت هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۹۴ مرکز درمان سرپایی سوء مصرف مواد مخدر در این استان فعالیت دارد.

بهشتی افزود: در این مراکز داروهای لازم برای مقابله با گرایش به مواد مخدر به معتادان تجویز شده و این اقدام باعث مقابله با عرضه مواد مخدر در سطح خرد می شود.

وی بیان کرد: همچنین ۱۰ مرکز بهبودی اقامتی میان مدت در استان وجود دارد که در آنها خدمات ایمان مدار و پرهیزمدار به معتادان ارائه می شود.

او با اشاره به فعالیت مرکز معتادان ناشناس استان از عضویت ۲ هزار نفر در این مرکز خبر داد و افزود: در این مرکز معتادان به صورت ناشناس فعالیت کرده و با اقدامات ایمان مدار و رفتاری اقدام به ترک اعتیاد می‌کنند.

بهشتی از تکمیل مرکز نگهدای معتادان متجاهر استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مرکزی نیز در استان به عنوان خوابگاه معتادانی که در سطح شهرها و ساختمان‌های نیمه کاره می خوابند، ایجاد شده که با ارائه یک وعده غذای گرم معتادان را اسکان می دهد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل همچنین گفت: سن اعتیاد در استان کاهش یافته و خانواده‌ها باید بیشتر مراقب فرزندان خود و نحوه ارتباطات آنها با دوستان در بیرون از خانه باشند.

وی هشدار داد: خطر تغییر مصرف مواد مخدر از مواد سنتی به صنعتی جدی است و کشفیات در استان نشانگر روی آوری سودجویان به سمت توزیع مخدرهای صنعتی و نیمه صنعتی در جامعه است.


منبع: ایرنا 98.05.16

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است