Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 399 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 13533
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

اعتیاد عامل بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و نابسامانی‌های فردی و خانوادگی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: نقش مراکز درمان سوء مصرف مواد مخدر در درمان بیماران اعتیاد از اهمیت خاصی برخوردار است.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در کارگاه آموزشی کارشناسان درمان و دارویی ناظر بر مراکز سوء مصرف مواد که در محل دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، اظهار داشت: اعتیاد به موادمخدر و روانگردان‌ها از یک سو به عنوان مهم ترین مانع رشد و توسعه پایدار جوامع تلقی شده و از سوی دیگر یکی از بحران های جدی علیه سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تعیین شده است.


وی افزود: اعتیاد عامل بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و نابسامانی‌های فردی و خانوادگی است.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: آسان‌سازي دسترسي بيماران اعتياد به مراكز درماني می‌تواند نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.  


ابراهیمی با تاکید بر اهمیت کار مراکز درمان سوء مصرف مواد مخدار ادامه داد: برای درمان بیماران معتاد، مراکز درمان سوء مصرف مواد مخدر باید تحت یک پروتکل استاندارد و علمی خدمت رسانی کنند.


وی با بیان اینکه مراکز درمان سوء مصرف مواد مخدر، نقش مهمی در درمان بیماران معتاد دارند، یادآور شد: کنترل و درمان بیماران معتاد از اهمیت بالایی برخوردار است که باید مورد توجه تمامی خدمتگزاران این عرصه قرار گیرد.


این مقام مسئول در فارس، پيشگيري از اعتياد را آسان‌تر از ترك آن دانست و گفت: بايد بتوانيم در جامعه عليه مواد مخدر حساسيت ايجاد كنيم و به عنوان يكي از آسيب‌هاي جدي اجتماعي در حوزه اقدام و عمل گام برداريم.


گفتنی است این کارگاه آموزشی به همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مدت یک روز در شهر شیراز برگزار گردید.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.05.16

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است