Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 125 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 367
دیروز  ------------------دیروز ------------------12425
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 12792

کشف بیش از 800 تن موادمخدر در کشور

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف بیش از 800 تن انواع موادمخدر در کشور در سال گذشته خبر داد و افزود: این موضوع نشان دهنده عزم‌ جدی کشور برای مبارزه با آسیب های اجتماعی است.


سردار مسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در کارگاه توانمندسازی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی که با همکاری سازمان بسیج رسانه البرز صبح امروز با حضور اصحاب رسانه و خانواده های آن ها در ساختمان پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی استان البرز برگزار شد، گفت: امروز تلاش ها و عملکرد نیروهای فعال در عرصه مبارزه با آسیب های اجتماعی و موادمخدر کشور ایران به عنوان مظهر عدالت خواهی و پاکی ها زبان زد هستند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف بیش از 800 تن انواع موادمخدر در کشور در سال گذشته خبر داد و افزود: این موضوع نشان دهنده عزم‌ جدی کشور برای مبارزه با آسیب های اجتماعی بوده و سه هزار و 814 شهید و حدود 12 هزار و 500 جانباز که سلامتی خود را در این مسیر از دست داده اند حاکی از تلاش بی وقفه در این راه است.

زاهدیان با تأکید بر اینکه امروز جنگ نرم در بستر مبارزه با آسیب های اجتماعی دنبال می شود و در این‌ حوزه مواد مخدر بیشترین تلفات داشته است، اظهار کرد: تأثیرات ناشی از مواردی مانند طلاق و جرائم پرخطر نیز ریشه در مصرف موادمخدر دارد.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب آسیب مواد مخدر را به عنوان نخستین آسیب دانستند، بیان کرد: استان البرز به عنوان ایران‌کوچک تمام اقوام را در خود جای داده و به واسطه شرایط خاصی که در حاشیه نشینی این استان حاکم است، بسترهای تولید جرم نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اذعان کرد: تلاش می کنیم اقدامات نیروی انتظامی در البرز موجب کاهش اعتیاد و در نهایت آسیب های وارده به مردم شود و بتوانیم شرایط را در نقاط مختلف به حد مطلوب برسانیم.

زاهدیان نقش رسانه ها را در کاهش اثرات اعتیاد و مواد مخدر غیر قابل انکار دانست و مطرح کرد: اصحاب رسانه می توانند در بخش شناساندن مواد، تأثیرات و عواقب مصرف موادمخدر و نیز پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی مؤثر باشند و نقش مهمی را ایفا کنند.

به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، مواد مخدر هر روز در حال دگردیسی و تغییر است و جرائم مرتبط، شکل و انواع و نقاطی که جرم در آن به وقوع می پیوندد بر اثر عملیات های ما با تغییراتی مواجه می شوند.

وی با بیان اینکه آغوش پلیس برای یک تعامل مثبت دو جانبه با اصحاب رسانه در جهت رفع مشکلات مردم‌ باز است، گفت: پلیس وظیفه تأمین امنیت را دارد و اصحاب رسانه به عنوان امین مردم در تولید امنیت ما را یاری کنند؛ در واقع تولید امنیت وظیفه خبرنگاران و حفظ آن وظیفه ماست.


منبع: فارس 98.05.15

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است