Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 158 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6303
دیروز  ------------------دیروز ------------------12500
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 76118

همکاری‌های علمی ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد گسترش می‌یابد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 


اولین کارگاه مشترک ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد به منظور تعمیق و توسعه همکاری‌ها میان مراکز علمی و تحقیقاتی ایران و چین و در اجرای طرح‌های مشترک پژوهشی میان محققان دو کشور، اواخر مردادماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیر انجمن علوم اعصاب ایران درباره جزییات این کارگاه بیان کرد: این کارگاه تخصصی مشترک میان محققان و استادان ایرانی و چینی در راستای توسعه و گسترش همکاری‌های بین‌المللی در میان کشورهای آسیایی بر پا می‌شود.

عباس حق‌پرست، فراهم آوردن زمینه‌های تقویت تحقیقات مشترک ترجمانی بالینی و پایه میان پژوهشکده روانشناسی چین وابسته به فرهنگستان علوم این کشور و مراکز علمی و تحقیقاتی کشورمان را از دیگر  اهداف برپایی نخستین کارگاه مشترک دو کشور در حوزه دانش اعتیاد برشمرد.

وی عنوان کرد: این کارگاه مشترک با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور  و فرهنگستان علوم چین توسط انجمن علوم اعصاب ایران در تهران تدارک یافته است.

به گفته دبیر انجمن علوم اعصاب ایران، در چارچوب سیاست‌های برنامه‌ریزی شده، این انجمن تلاش دارد تا دامنه اجرای طرح‌های مشترک پژوهشی میان محققان و استادان برجسته دو کشور گسترش یابد و زمینه برای بسط همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های علمی و تخصصی هر چه بیشتر تقویت شود.

حق‌پرست اظهار کرد: این کارگاه تخصصی بین‌المللی درحوزه دانش اعتیاد با حمایت و همکاری چندین مرکز علمی و دانشگاهی دیگر از جمله آزمایشگاه نقشه‌برداری مغز، دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد و پژوهشکده لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی به مدت سه روز از 25 مردادماه در تهران برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این کارگاه، 13 تن از استادان و محققان برجسته علوم پایه و بالینی ایران و چین آخرین یافته‌ها و اطلاعات خود در حوزه دانش اعتیاد را به اشتراک می‌گذارند و در جریان آن زمینه اجرای طرح‌های مشترک تحقیقاتی با تشکیل میزگردهای تخصصی نیز مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار می‌گیرد.

حق‌پرست از تمامی دانشجویان، محققان، استادان و نخبگان دست اندرکار تحقیقات پایه، پیشگیری، درمان و دیگر جنبه‌های تخصصی دانش اعتیاد جهت شرکت در این نشست علمی تخصصی و همچنین ارائه پیشنهادات و دیدگاه‌های خود برای تقویت توسعه همکاری‌های بین‌المللی دعوت به عمل آورد.


منبع: ایرنا 98.05.05

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است