Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 104 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 409
دیروز  ------------------دیروز ------------------11613
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 16388

خانواده نقش مهمي در بازتواني فرد بهبوديافته دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره با تاكيد بر نقش مهم خانواده در بازتواني فرد بهبوديافته از اعتياد گفت: اگر خانواده آموزش کافی ندیده باشد؛ ممکن است بجاي كمك، اثر منفی بر روی فرد داشته باشد و زمینه بازگشتش را به اعتیاد بوجود آورد.


عباس ديلمي‌زاده در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره عوارض سنگین مصرف قرص‌های مخدر گفت: داروهایی مثل ترامادول در برخي گروه‌های مختلف جوان با فرض تقویت‌کننده قوای جنسی، ضد درد و در برخی دانشجویان و دانش‌آموزان با عنوان قرص شب‌های امتحان شناخته می‌شود اما بايد دانست كه استفاده از این داروها، اگرچه ممکن است كه در ابتدای مصرف برایشان جذاب باشد اما اين ماده، وابستگی بسیار شدید و بالایی دارد كه موجب مصرف دائم شده و فرد گرفتار مشکلات شدیدی مي‌شود.


وي با برشمردن عوارض ترامادول افزود: یکی از نشانه‌های مهم مصرف ترامادل لکنت زبان است به طوری که شخص مصرف‌کننده در گفتگوهای روزانه خود زبانش سنگین می‌شود.


مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره تصریح کرد: از دیگر عوارض مصرف ترامادول نيز پایین آمدن قدرت تمرکز و فراموشی است که در میان مدت برای شخص به وجود می‌آید به طوریکه فرد در کارکرد روزانه‌اش هم دچار این فراموشی مي‌شود و کارهای روزانه‌اش با اختلال همراه است.


دیلمی‌زاده با اشاره به نقش خانواده‌ها در بازتوانی معتادان گفت: یکی از مسائل مهمی که وجود دارد نقش خانواده در بازتوانی و کاهش آسیب‌ها است، متاسفانه موضوع کمک و همراهی خانواده در درمان بسیار مغفول و در حد شعار مانده است اگر دقت کنیم می بینیم غالبا برنامه های بازتوانی در کشور فرد محور می‌باشد و همه برنامه‌ها و امکانات روی فرد معتاد متمرکز می‌شود.


وي در پايان تصريح كرد: بخش اعظمی از موفقیت فرد برای بازگشت به جامعه از سوي خانواده است كه متاسفانه رد می‌شود. اگر خانواده آموزش کافی ندیده باشد و نداند چه نقش مهمی می‌تواند ایفا کند حتی ممکن است بجاي كمك، اثر منفی بر روی فرد داشته باشد و ناخودآگاه زمینه بازگشت مجدد او را به اعتیاد به وجود آورد؛ بنابراین نقش خانواده نه تنها کمتر از خود فرد نیست بلکه مهمتر و پررنگتر است.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر98.04.31

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است