Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 92 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 830
دیروز  ------------------دیروز ------------------11613
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 16809

پیشگیری از اعتیاد رکن اصلی مبارزه با مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی گفت: پیشگیری از اعتیاد رکن اصلی مبارزه با مواد مخدر است و در شهرستان جغتای تمام دستگاه ها با تمام قوا می‌بایست در این زمینه "یاری گر" باشند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی؛ چهارمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرشهرستان جغتای با حضور جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی، دکتر محبی فر فرماندار جغتای و دیگر اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.


محمد حسن جهان با اشاره به لزوم برخورد قانونی با مجرمان و قاچاقچیان مواد مخدر گفت: نیروی انتطامی باید با تمام متخلفین برخورد جدی داشته باشد.


وی با اشاره به نقش و ضرورت بسیج و بسیج مردمی در کاهش مواد مخدر گفت: تشکلی مردمی تر از بسیج وجود ندارد که بتواند کمک زیادی در کاهش مواد مخدر داشته باشد.


دبیر شورا افزود: مبارزه با مواد مخدر باید به مردم واگذار شود و ما باید "یاریگر همدیگر باشیم " تا بتوانیم با اتحاد و همدلی این مواد را ریشه کن کنیم.


جهان استفاده از ظرفیت های مردمی را برای مبارزه با این موضوع موثر دانست و افزود: پشتوانه مردمی در این زمینه می تواند به راه حل های علمی برای مبارزه با این پدیده کمک کند.


در ادامه جلسه دکتر محبی فر فرماندار جغتای با اشاره به آسیب های اجتماعی اظهار کرد: در سال های گذشته بحث عمده مصرف مواد سنتی بود ولی متاسفانه در سال های اخیر مواد سنتی جای خود را به مواد صنعتی داده است.


وی افزود: عمده جامعه مصرف ما آقایان هستند و جای نگرانی دارد که در سال های اخیر حوزه مصرف به سمت خانم ها و اقشار جوان سوق پیدا کرده که این امر نگرانی خانواده ها را در پی داشته است.


فرماندار جغتای گفت: یکی دیگر از چالش های ما این است که دستگاه های دولتی به تنهایی نمی توانند در حوزه پیشگیری اقداماتی انجام دهند و تشکیل سمن ها می تواند نقش مهمی داشته باشد.و اگر این سمن ها در این شهرستان فعالیت پویایی داشته باشند بی شک می تواند نقش مهمی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ایفا کنند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی98.04.30

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است