Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 128 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 888
دیروز  ------------------دیروز ------------------12425
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 13313

استاندار آذربایجان‌شرقی بر توجه به اشتغال بهبود یافته‌های اعتیاد تاکید کرد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: باید موضوع اشتغال و جامعه پذیری بهبود یافتگان مورد توجه قرار گیرد تا مبادا به دلیل نبود حمایت دوباره به چرخه اعتیاد بازگردند.

محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: بحث اعتیاد جوانان به خصوص نوجوانان موضوعی است که باید بسیار به آن توجه داشت و نباید بگذاریم اعتیاد به سنین پایین تر برسد.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی یکی از پاک ترین استان ها در بحث اعتیاد به خصوص اعتیاد در سن پایین است، ادامه داد: موضوع اعتیاد زنان نیز بسیار مهم و خطرناک است و باید پیشگیری های لازم در این خصوص انجام شود.

پورمحمدی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از اعتیاد در استان اظهار داشت: میزان شیوع مصرف مواد مخدر در کشور ۵.۴ درصد و در آذربایجان شرقی ۱.۲ درصد است.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی به عنوان استان بدون معتاد متجاهر در کشور شناخته شده است، گفت: با اقداماتی که انجام شده اکنون علاوه بر معتادانی که توسط نیروی انتظامی دستگیر و در مرکز ماده ۱۶ نگهداری می شوند تعداد متعادان خودمعرف به کمپ های ترک اعتیاد افزایش یافته است.

وی با تقدیر از تلاش شبانه روزی کارکنان گمرکات استان و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی استان در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر، افزود: به دلیل نبود سیستم کنترلی منظم برخی موارد قاچاق از مرزهای استان محتمل است.

پورمحمدی با بیان اینکه ۹۰ درصد ساختمان دستگاه ایکس ریل به اتمام رسیده است، ادامه داد: متاسفانه به دلیل تحریم ها موفق به خرید قطعه مورد نیاز جهت نصب این دستگاه در مرز نشده ایم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان قسم خورده نظام به دنبال ایجاد دل نگرانی های روحی و روانی در بین مردم و همچنین افزایش آسیب های اجتماعی در کشور ما هستند، گفت: ما بخاطر انسانیت در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر شهیدان بسیاری داده ایم و غربی ها باید بدانند آثار تحریم ها فقط مربوط به ایران نیست بلکه آثار و تبعات آن سایر کشورها را نیز شامل می شود.


منبع: ایرنا 98.04.29

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است