Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 399 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 15705
دیروز  ------------------دیروز ------------------24671
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 59314

توقیف اموال؛ مهمترین عامل برای شکستن کمر سوداگران مرگ است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی توقیف اموال قاچاقچیان مهمترین عامل برای ضربه زدن به آنان و شکستن کمر سوداگران مرگ است .


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی؛ محمدحسن جهان در "کارگاه توجیهی مراجع قضایی، ضابطان دادگستری و دست اندرکاران حوزه شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر" که با حضور مدیران و کارشناسان ذیربط در مشهد برگزار شد، گفت: برنامه‌ریزی برای برپایی چنین کارگاهی صورت گرفت تا با حضور دست‌اندرکاران مبارزه با قاچاق مواد مخدر موضوع شناسایی اموال افراد قاچاقچی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.


وی بر بکارگیری همه امکانات برای شناسایی و ضربه زدن به بنیان مالی قاچاقچیان مواد مخدر تاکید و بیان کرد: ظرف سه ماه نخست امسال هفت و نیم تن مواد مخدر در خراسان رضوی کشف و ضبط شد و قصد داریم تا عرصه بر خرده فروشان و عمده فروشان مواد افیونی تنگتر شود.


دبیر شورا با بیان اینکه دغدغه مقام معظم رهبری نسبت به آسیب‌های اجتماعی، مواد مخدر و اعتیاد است، گفت: رهبری همواره بر پیشگیری تاکید داشته‌اند و رکن مبارزه با مواد مخدر نیز پیشگیری از اعتیاد است که مقدم بر درمان است.


جهان پیشگیری را رکن اصلی مبارزه با مواد مخدر توصیف و بیان کرد: می‌کوشیم مبارزه با قاچاق، توزیع و مصرف مواد افیونی به مردم واگذار شود زیرا در صورت تحقق این امر "پیشگیری" نهادینه خواهد شد.


وی افزود: اولویت اصلی، پایدار و بلند مدت ما پیشگیری از اعتیاد می‌باشد و اهتمام ویژه ای در ستاد مبارزه با مواد مخدر در مقوله پیشگیری از اعتیاد وجود دارد.


دبیر شورا همچنین بر ضرورت اجرای برنامه های آموزش و پیشگیری به عنوان موثرترین راه پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: برای تحقق این مهم باید از همه ظرفیت‌های آموزشی در سطح استان استفاده کرد.


جهان با بیان اینکه تلاش در جهت پیشگیری از اعتیاد تداوم راه شهدای مبارزه با مواد مخدر است، افزود: هدف شوم دشمنان ترویج مواد مخدر در جامعه است و حرکت در مسیر پیشگیری از اعتیاد اقدامی جهادی می‌طلبد و استفاده از تمامی ظرفیت‌های مردمی و دولتی گامی موثر در راستای پیشگیری از اعتیاد است.


وی گفت: برای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدرفقط قوانین و برخوردهای انتظامی کافی نیست باید مسولان فرهنگی در مورد عوارض و ضررهای مواد مخدر آگاهی دهند. امروزه اهمیت آموزش در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد بر همگان روشن است بنابراین همه باید یاری گران این عرصه باشیم.


دبیر شورا خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های موجود در پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد موثر است. دستگاه‌ها باید گام‌های وسیع‌تر و جدی‌تری در حوزه کاهش تقاضا بردارند و اگر این اتفاقات نیفتدد قطعا با مشکلات جدی‌تر مواجه خواهیم بود حرکت در مسیر پیشگیری از اعتیاد اقدامی جهادی می‌طلبد.


جهان در خصوص مصوبات سفر دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در جلسه شورا گفت: براساس این مصوبات مقرر شد در حوزه پیشگیری از اعتیاد در قالب یاری‌گران زندگی در حاشیه شهر شاهد مواد مخدر نخواهیم بود و همچنین نمایشگاهی دائمی پیشگیری از اعتیاد جوانان و نوجوانان راه اندازی خواهد شد.


گفتنی است کارگاه توجیهی مراجع قضایی، ضابطان دادگستری و دست اندرکاران حوزه شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر با حضور مدیرکل اموال و دارایی‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر، مدیرکل حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر، دادیار دیوانعالی کشور، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی، معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره هماهنگی و نظارت بر شناسایی اموال قاچاقچیان ستاد مبارزه با مواد مخدر، دادستان های شهرستان های استان و نمایندگان پلیس مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شده است.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی98.04.29

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است