Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 121 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 50
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 35620

استفاده از ظرفيت دانش‌آموزان و دانشجويان در آگاهي بخشي به گروه همسالان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: با توجه به اينكه دانش‌آموزان و دانشجويان از اقشار مهم جامعه هستند؛ لذا تمام خانواده‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در برابر مصون نگه داشتن آنان از آسيب‌هاي اجتماعي به ويژه اعتياد مسئول هستند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مرکزی؛ بهروز اکرمی در چهارمین جلسه كميته توسعه مشاركت هاي مردمي گفت: وجود 5 تشكل دانش‌آموزي و عضويت 100000 نفري آنان در اين تشكل‎ها ما را بر آن مي‌دارد كه با فكر كردن و برنامه‌ريزي مناسب در مورد آنان از اين تعداد در دسترس بهره‌برداري کنیم و در جهت آموزش آنان راهكارهايي را اتخاذ کنیم.


وی افزود: بايد در جهت آموزش صحيح به دانش‌آموزان فكر كنيم و بهترين راه كارها را پيشه كنيم چون تمامي افراد در مورد سوءمصرف مواد مخدر مطلع هستند ولي به دلايل شخصي به مصرف روي مي‌آورند.


در ادامه ملك حسيني، دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر گفت: جلسه‌اي با مسئولين تشكل‌هاي دانش‌آموزي برگزار و مقرر است طي جلسات و تصميم‌گيري‌هاي بعدي براي سال تحصيلي دانش‌آموزان و دانشجويان برنامه‌ريزي شود.


وي افزود: با توجه به نفوذ كلام نوجوانان و جوانان از همسالان و دوستان خود، بايد در جهت آموزش و آگاهسازي مديران تشكل‌هاي دانش‌آموزي برنامه‌ريزي کنیم و از اين افراد به عنوان سفيران پيشگيري از اعتياد در بين دوستان و خانواده هاي خود بهره‌مند شویم.


برگزاري جلسه آموزشي ويژه دهياران و اعضاي شوراي اسلامي روستاها در شهرستان اراك
دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان در جلسه آموزشي ويژه دهياران و اعضاي شوراي اسلامي به اولويت هاي مهم و اساسي دبيرخانه شورا اشاره و تأكيد کرد و با اشاره به اینکه دبیرخانه شورا با هرگونه فعالیت غیر مجاز مراکز درمانی برخورد خواهد کرد، افزود: به منظور افزايش سطح کیفی خدمات قابل ارائه در مراکز مجاز علاوه بر تشکیل تیم‌های نظارتی متشکل از نمایندگان دستگاه‎هایي همچون بهزیستی، دانشگاه علوم پزشكي و دبیرخانه شورا به طور مستمر بر فعالیت های این مراکز نظارت می‌گردد.


وی با اشاره به اینکه دبیرخانه شورا در راستای صیانت از بهبودیافتگان و درعین حال رونق تولید ملی اقدام به حمایت از کارآفرینان می‌کند، افزود: هر فردی که بتواند یک نفر معتاد بهبود یافته را مشغول به کار نماید می‌تواند از وام‌های اشتغال‌زایی دبیرخانه شورا تا سقف 100 میلیون ریال برای هر نفر بهره مند شود.


دبير شورا ابراز داشت: شناسایی خرده فروشان مواد مخدر یکی از اولویت هاي اصلی دهیاران است و برای این منظور بايد به صورت مداوم با پاسگاه‌ها و کلانتری‌های حوزه استحفاظی خود در ارتباط باشند و هرگونه تحرک و فعالیت خرده‌فروشان و قاچاقچیان را به مراجع انتظامی و امنیتی اطلاع دهند تا از این رهیافت شاهد سالم سازی محیط روستاها باشیم.


ملك حسيني با تشریح عملکرد حوزه پیشگیری از اعتياد گفت: دبیرخانه شورا آمادگی دارد تا به طور متناوب با درخواست دهیاران جلسات آموزشی را در سطح روستاها برگزار کند تا ضمن افزایش سطح اطلاعات و آگاهی روستاييان از گرایش به اعتياد آنان کاسته شود.


وی در پايان گفت: امیدواریم در سال 98 شاهد کاهش 5 درصدی نرخ اعتیاد در سطح استان باشیم و برای این منظور لازم است همه دستگاه‌هاي عضو شورا ضمن تعامل و همكاري بيشتر، احساس مسئولیت بیشتری کنند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مرکزی98.04.29

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است