Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 390 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 13504
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

منتظرالمهدی: امنیت بر پایه مردم‌محوری شکل می‌گیرد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

سخنگو و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد که امنیت زمانی محقق می‌شود که همگان به میدان بیایند و مولفه اصلی مردم باشند.

سعید منتظرالمهدی در دوره آموزشی توجیهی مدیران و مجریان طرح نماد که در اردوگاه شهید باهنر گفت: «به فرموده امیرالمومنین ۴ چیز را از خود دور کنید؛ عجله، لجبازی، خودبزرگ‌بینی و سستی و کاهلی و تنبلی، که باید مربیان و معلمان در این موارد پیش قدم باشند.»

او ادامه داد: «همه می‌دانیم که جرم سیمای جامعه را ملکوک، ذهن افراد را مکدر و ایمنی و آرامش شهروندان را مخدوش می‌کند‌ لذا توجه به آسیب‌های اجتماعی بسیار اهمیت دارد.»

سخنگو و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: «در گذشته مداخلات مقابله‌ای برای برخورد با آسیب‌های اجتماعی بود اما با ورود به هزاره سوم این رویکرد تغییر پیدا کرد و روش‌های تک‌بعدی جای خود را به روش‌های دیگر داد.»

منتظرالمهدی افزود: «امروز امنیت زمانی محقق می‌شود که همگان به میدان بیایند و مولفه اصلی مردم باشند. ۷۰ درصد این موضوع بر پایه مردم‌محوری است.»

او در ادامه به فقدان گفتمان در خانواده‌ها و ایجاد آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و با طرح این سوال که نقش معلم و دانش‌آموزان در بروز آسیب‌های اجتماعی چقدر است گفت: «طرح نماد حاصل تلاش همکاران زیادی است و اهتمام ویژه این افراد ستودنی است. در ستاد مبارزه با مواد مخدر رویکرد پیشگیری را مدنظر داریم.»

سخنگو و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: «ما باید در مدرسه کاری کنیم که دانش آموزان‌مان توانمند و تاب‌آور شوند. این موضوع با آموزش امکان‌پذیر است. باید بتوانیم در مدارس کاری کنیم که دانش‌آموزان در مواجه با هیجانات آن را شناسایی و کنترل کنند.»

منتظرالمهدی در ادامه شرایط و بستر آموزش را بسیار مهم دانست و گفت: «ما باید بتوانیم از میزان استرس بکاهیم تا به تبع آن از میزان آسیب‌های اجتماعی کاسته شود.»

او در پایان گفت: «وجود ۲ میلیون و ۸۰۰ دانش‌آموز حافظ قرآن در آموزش و پرورش بسیار خوب است و می‌توان با مشارکت خانواده و مدرسه تلاش کرد از میزان آسیب‌ها بکاهیم.»


منبع: پانا 98.04.26

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است