Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 145 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 5390
دیروز  ------------------دیروز ------------------12987
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 5390

آموزش مباحث پیشگیرانه به دانشجویان باید از مهمترین برنامه‏ های دانشگاه‌ها باشد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: آموزش پیشگیری از اعتیاد به دانشجویان باید از مهمترین برنامه‏های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در استان باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان؛ سید‏رسول حسینی گفت: توجه به حوزه ارتقاء آموزش‏های پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه‌های استان باید یکی از مهمترین برنامه‏های این مراکز باشد و در کنار ارتقاء سطح  علمی باید  به سلامت روحی، روانی و فکری دانشجویان در برابر آسیب‏های اجتماعی از جمله اعتیاد توجه کافی کرد.


وی افزود: در همایش پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه بوعلی سینا که با حضور اساتید و روانشناسان و دانشجویان برگزار شد؛ گفت: در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع تلاش شد در سال 97 با اجرای برنامه‏های مختلف آموزشی و فرهنگی اقدامات مهمی در راستای افزایش سلامت روانی و مصون ماندن دانشجویان در برابر آسیب‏های اجتماعی چه در محیط دانشگاه و چه در محیط خوابگاه‏ها برداشته شود لیکن این امر در سال 98 با برنامه‏ریزی بیشتری دنبال خواهد شد.


دبیر شورا بیان داشت: به همین منظور اعتباراتی به‏منظور اجرای برنامه‏های مختلف از جمله برگزاری کارگاه آموزشی، برپایی نمایشگاه، اجرای برنامه‏های فرهنگی، تقویت گروه‏های آسیب‏های اجتماعی و... در اختیار دانشگاه‏های استان قرار داده شده و امیدواریم که در سال جاری میزان اعتبارات به منظور توسعه برنامه‏های آموزشی در دانشگاه‏ها افزایش یابد.


بهزیستی پیشگام در اجرای برنامه‏های اجتماعی سازی امر مبارزه با موادمخدر
رییس بهزیستی شهرستان کبودرآهنگ گفت: خوشبختانه در شهرستان با همکاری ادارت مختلف عزم جدی برای مقابله همه جانبه با اعتیاد و موادمخدر وجود دارد و در این حوزه بهزیستی در همه‏ی زمینه‏ها پیش قدم می‏باشد.


آقای جعفری افزود: فعال‏سازی خیرین، یاریگران اجتماعی، حمایت از روحانیون فعال در این حوزه و پشتیبانی گروه‏های خودجوش مردمی از اهداف کوتاه و بلند‏مدت بهزیستی شهرستان می‏باشد.


رییس بهزیستی شهرستان گفت: شهرستان کبودرآهنگ با توجه به وسعت و گستردگی از ظرفیت‏های بسیار قابل‏توجهی نیز  برخوردار است که این امر می‏تواند در اجرای برنامه‏های فرهنگی و آموزشی بسیار موثر باشد.


در جلسه شورای هماهنگی شهرستان کبودرآهنگ رئیس بهزیستی شهرستان افزود از ابتدای سال 1397 تاکنون مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان به بهبودیافتگان و خانواده‏های آنان تسهیلات اعطا شده است و تلاش می کنیم تا این رقم در سالجاری به دو برابر برسد. ایشان همچنین افزود کبودرآهنگ بعد از ملایر رتبه دوم خیران استان را دارد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان98.04.26

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است