Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 157 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 5006
دیروز  ------------------دیروز ------------------12987
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 5006

نخستین مرکز ترک اعتیاد بانوان زنجان افتتاح شد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 نخستین مرکز ترک اعتیاد بانوان زنجان با حضور مدیر کل بهزیستی استان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمدی قیداری مدیر کل بهزیستی استان زنجان عصر سه شنبه در آئین افتتاح نخستین مرکز ترک اعتیاد بانوان زنجان، از فعالیت ۱۷۶ گروه اجتماع‌محور در استان خبر داد و افزود: این تعداد گروه در راستای آگاه‌سازی و آموزش محله به محله در خصوص مضرات اعتیاد فعالیت می‌کنند.

وی به فعالیت مرکز اقامتی با اختلال مصرف مواد مخدر بانوان اشاره کرد و گفت: این مرکز با گذشت ۵ ماه فعالیت آزمایشی و مددرسانی به ۸۰ خانم معتاد امروز همزمان با هفته بهزیستی به‌طور رسمی افتتاح شد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ظرفیت اسمی پذیرش این مرکز را ماهانه ۸۰ نفر اعلام کرد و یاد آو ر شد: پیشگیری مهم‌ترین استراتژی بهزیستی در زمینه اعتیاد است.

محمدی قیداری همچنین از فعالیت ۱۳ کمپ ترک اعتیاد در استان زنجان خبر داد و افزود: ۱۲ کمپ برای مردان بود و در استان خلائی داشتیم و آن کمپ ترک اعتیاد بانوان بود که خوشبختانه این مهم هم محقق شد.

وی هزینه نگهداری بانوان معتاد برای ترک اعتیاد در این مرکز برای افرادی که تمکن مالی دارند را ۶۱۵ هزار تومان و برای افراد نیازمند در ماه را رایگان اعلام کرد و افزود: هزینه‌ها توسط بهزیستی پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: حمایت بعد از ترک اعتیاد خارج از محیط کمپ باید موردتوجه قرار گیرد تا دوباره به سمت اعتیاد نروند.


منبع: مهر98.04.25

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است