Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 108 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6244
دیروز  ------------------دیروز ------------------14074
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 48107

بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به موضوع اعتیاد مرتبط می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، با بیان اینکه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به موضوع اعتیاد مرتبط می‌شود، بر لزوم و ضرورت توجه به مساله پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر با مشارکت همه دستگاه‌ها تاکید کرد.

سعید منتظر المهدی روز دوشنبه در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار کرد: امروزه پدیده‌های متنوع و متعددی مانند مساله خانمان‌سوز اعتیاد، آسیب‌های بسیاری به جامعه انسانی وارد می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه همه نهادها، دستگاه‌ها و نیز همه افراد جامعه باید به مساله اعتیاد حساسیت داشته باشند و بدان توجه کنند، تصریح کرد: در این زمینه نیازمند مشارکت همه نهادها و آحاد جامعه هستیم.

وی با بیان اینکه اعتیاد یک فرد، خانواده و جامعه را به خود درگیر می‌کند؛ خاطرنشان کرد: والدین نیز باید در مساله تربیت فرزندان خود و آشنایی آنها با این مساله، توجه و دقت زیادی داشته باشند.

منتظر المهدی بر لزوم آگاه سازی و هوشیاری جامعه به مساله پیشگیری از اعتیاد تاکید و اظهار کرد: مشارکت ائمه محترم جمعه، ائمه محترم جماعات مساجد و مبلغان در این موضوع، برای پیشگیری از مساله اعتیاد تأثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه مساله اعتیاد و مواد مخدر مسأله‌ای پیچیده است، اظهار کرد: خطر در مساله اعتیاد جدی است و باید به آن از سوی همه افراد جامعه و همه دستگاه‌ها و نهادها توجه جدی بشود.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، با اشاره به مرجعیت روحانیت در جامعه خاطرنشان کرد: باید مسجدمحوری، بسیج محوری و محله محوری سرلوحه تمام امور به ویژه پیشگیری از آسیب اجتماعی اعتیاد قرار گیرد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز در این دیدار؛ به اهمیت و گستردگی مساله اعتیاد اشاره و اظهار کرد: لازم است مبلغانی را در این زمینه تربیت نمائیم و نیز محتواهای لازم را در زمینه پیشگیری از اعتیاد تهیه کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد، بر مساله پیشگیری در زمینه اعتیاد و جلوگیری از معتاد شدن افراد تاکید کرد و گفت: تاکنون یک سری دوره‌های آموزشی برای مبلغان به منظور آشنایی آنها با مساله پیشگیری در زمینه اعتیاد برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه پیشگیری از اعتیاد می‌توان از ظرفیت و توانمندی حوزه‌های علمیه در این زمینه بهره برد.

وی تاکید کرد: علاوه بر اعزام‌های عمومی مبلغان در ایامی همچون ماه‌های محرم، صفر و رمضان، نیازمند یک سری از اعزام‌های تخصصی از جمله در موضوع اعتیاد به مراکز مورد نیاز هستیم.

روستا آزاد، در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: از گذشته تعامل خوبی در این زمینه وجود داشته است و ان شاءالله تداوم این امر برکات زیادی به همراه دارد.

ابوالفضل شریفی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم نیز در این دیدار، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های انجام شده در این زمینه در سطح استان ارائه و بر ضرورت مساله پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد.


منبع: ایرنا 98.04.24

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است