Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 177 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8398
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 25853

معتادان متجاهر به چرخه زندگی باز می گردند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: با راه اندازی مراکز سروش و توسعه این مراکز، معتادان متجاهر جمع آوری و در این مراکز نگهداری می شوند که به زودی با گسترش کارگاه های تولیدی و بازیافتن سلامت جسمی و روانی، به زودی به چرخه زندگی باز می گردند.

سردارمحمدمسعود زاهدیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: هم اکنون در مراکز سروش حدود ۷۰۰ معتاد متجاهر نگهداری می شوند که این افراد توسط پلیس از کف خیابان و بیغوله ها، جمع آوری شدند.

وی ادامه داد: این افراد به دلیل عدم رسیدگی، آسیب های جسمی و روحی بسیاری دیده اند و با جمع آوری آنها نه تنها سلامت نسبی خود را بدست آورده اند بلکه به تدریج به چرخه زندگی بر می گردند. از سوی دیگر افرادی که دچار بیماری های ایدز، هپاتیت، بیماری های گوارشی و عفونی بودند را از سایرین جدا کرده و تحت درمان قرار گرفته اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: هم اکنون این افراد تحت آموزش و حرفه آموزی قرار دارند و کارگاه خیاطی و سایر کارگاه ها نیز در حال راه اندازی است که در صورت تامین اعتبار طی دو یا سه ماه آینده زمینه ای فراهم می شود تا این افراد مولد شده و ضمن آموزش به مسیر صحیح زندگی بازگردند.

سردار زاهدیان افزود: در بین معتادان متجاهرافرادی بودند که بیش از ۸ سال خانواده خود را ندیده بودند براین اساس برنامه ای ترتیب دادیم تا ضمن شناسایی خانواده این افراد، در ماه مبارک رمضان طی یک افطاری با خانواده خود ملاقات داشته باشند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی ما این است تا میزان پذیرش مراکز سروش را به ۵ هزار نفر گسترش دهیم و از سوی دیگر به دنبال تمرکز و برنامه ملی برای نگهداری این افراد هستیم تا با بازتوانی و بازپروری به چرخه زندگی بازگردند.


منبع: ایرنا 98.04.17

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است