Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 165 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4093
دیروز  ------------------دیروز ------------------21213
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

مردم در تماس با «خط ملی اعتیاد» چه سوالاتی را بیشتر می‌پرسند؟

امتیاز کاربران
ضعیفعالی رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از برقراری بیش از ۴۵۰ هزار تماس با «خط ملی اعتیاد» در سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، ماریت قازاریان همزمان با بازدید سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر از مرکز «خط ملی اعتیاد» با بیان اینکه برخی روزها میزان تماس با این خط به ۷ هزار تماس می‌رسد، افزود: با این حال در برخی روزها تماس‌ها فقط در برخی ساعات بیشتر است اما میانگین ماهانه تعداد تماس‌ها به ۳۰ تا ۳۵ هزار تماس می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در طی سال بیش از ۴۵۰ هزار تماس گیرنده از سراسر کشور با خط ملی اعتیاد تماس می‌گیرند، اظهار کرد: تماس گیرندگان هم افرادی هستند که خودشان مصرف کننده هستند و برای درمان راهکار یا آدرس مراکز درمانی را می‌گیرند و هم افرادی هستند که خودشان مصرف کننده نیستند اما درباره فردی که مصرف کننده است سوال می‌پرسند. یا اینکه ممکن است هیچ فرد مصرف کننده‌ای نداشته باشند اما نگرانی و ابهام دارند و بیشتر می‌خواهند اطلاعات بگیرند.

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تماس گیرندگان زن با این خط بیشتر هستند، تصریح کرد: زنان به طور میانگین ۸۰ درصد تماس گیرندگان را تشکیل می‌دهند و بیشتر هم مادران و همسران افراد معتاد هستند که تماس می‌گیرند و به دنبال راهکار درمان اعتیادند این درحالیست که مردانی که با این خط تماس می‌گیرند بیشتر خودشان مصرف کننده هستند.

قازاریان درباره نوع سوالات مطرح شده از سوی تماس گیرندگان نیز گفت: این سوالات در سه بخش تقسیم بندی می‌شوند. بخش اول در خصوص پیشگیری از اعتیاد است برای مثال درباره ماده، نوع ماده، شکل ظاهری آن یا پیشگیری از ابتلای فرزندشان می‌پرسند. دسته دوم ممکن است درباره نوع درمان یا مراکز سوالاتی داشته باشند و سوالات دسته سوم نیز درباره کاهش آسیب برای مثال در معتادان تزریقی است.

به گفته وی ساعت کار مرکز از ۸ صبح تا ۸ شب است و حتی روزهای جمعه و تعطیلات رسمی هم همکاران خط ملی اعتیاد پاسخگوی تماس گیرندگان هستند و بیشترین تماس‌ها نیز در حال حاضر در مورد ماده شیشه و گل است. سوالات در مورد ماده مخدر گل نیز طی چند ماه اخیر افزایش یافته است.


منبع: ایسنا 98.04.16

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است