Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 217 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1891
دیروز  ------------------دیروز ------------------33812
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 58492

موزه دائمی مواد مخدر در باغ موزه قصر پایتخت راه‌اندازی می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: موزه دائمی مواد مخدر با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر در باغ موزه قصر، مرکزی که مبارزات انقلابی ما در آن نهادینه شده است، برپا خواهد شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سعید اوحدی در آیین امضای تفاهم‌نامه میان این سازمان و پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در باغ موزه قصر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دلایل امضای این تفاهم‌نامه ارج نهادن به شهدای ارزشمند مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از شیوع مواد مخدر است.

وی گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با افتخار کارنامه‌ای درخشان در حوزه مبارزه با مواد مخدر دارد و در این راه سه هزار و ۸۰۰ شهید را تقدیم این آب و خاک کرده است.

اوحدی افزود: شاید بیش از ۶ ماه است که ما در سازمان فرهنگی هنری و دوستانمان در مجموعه پلیس مبارزه با مواد مخدر در پی زمینه‌چینی برای امضای تفاهم‌نامه هستیم و بهانه این انعقاد هم دغدغه و عنایت ویژه مقام معظم رهبری نسبت به آسیب خانمان‌سوز اعتیاد است.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: این سازمان تلاش خواهد کرد تا منویات رهبر معظم انقلاب در جهت مبارزه با کاهش آسیب اعتیاد را محقق کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اجازه هیچ گونه تجاوزی به خاک جمهوری اسلامی ایران را به صورت کلان نمی‌دهد، افزود: هشت سال جنگ تحمیلی نشان داد هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای جغرافیایی ما را ندارد.

اوحدی اظهارداشت: اینک که این شبیخون جلوه دیگری گرفته و به جنگ فرهنگی تبدیل شده است نیز باید همه تلاش خود را برای جلوگیری از این تجاوز آشکار انجام دهیم. دشمن روح جوانان این مملکت را مورد تجاوز قرار داده و یکی از راه‌های آن مواد مخدر است.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران به دلایل شرایط جغرافیایی‌ای که دارد، بالاترین میزان کشفیات مواد مخدر را داراست، تا جایی که سازمان ملل اذعان می‌کند که تلاش‌های جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر ستودنی است.

وی افزود: فرهنگسراها و مراکز فرهنگی هنری تحت پوشش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با ظرفیت‌های ویژه‌ای که به خصوص در حوزه آموزش دارند، می‌توانند قدمی را در ارتقای مهارت‌های زندگی در بین افراد جامعه بردارند.

افزایش فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی پلیس مبارزه با مواد مخدر

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی نیز در این آیین با اشاره به مطرح شدن معضل مواد مخدر به عنوان معضل جهانی، گفت: همه جوامع بشری با این معضل درگیر هستند و همه کشورها به دنبال این هستند که با این پدیده پیچیده اجتماعی که از مناظر مختلف قابل پیگیری است، برخورد کنند و این موضوع را مهار کنند.

سرتیپ پاسدار محمدمسعود زاهدیان افزود: گزارش اخیر سازمان ملل نشان می‌دهد که طی ۳۰ سال گذشته پیچیدگی و نوع مواد مخدری که در دنیا توزیع می شود، به شدت افزایش پیدا کرده است و تعداد معتادان به مواد مخدر در دنیا از ۲۱۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ به ۲۸۷ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

وی اظهارداشت: ما در چرخه جغرافیایی در همسایگی بزرگترین قطب تولید تریاک دنیا، افغانستان، قرار داریم و در مسیر ترانزیت آن به اروپا هستیم و به طور طبیعی سوداگران مرگ از این مسیر تمایل بیشتری برای انتقال مواد به نقطه مصرف دارند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: کشور ایران به واسطه قرارداشتن در این مسیر آسیب‌پذیری بیشتری دارد و مردم ما از این موضوع بسیار آسیب دیده اند.

زاهدیان با اشاره به افزایش تولید مواد صنعتی در کشور افغانستان افزود: چنین موضوع هایی ما را بر آن داشته که اقدامات سلبی و ایجابی را گسترش و توسعه دهیم.

وی ادامه داد: پلیس بر آن شد در حوزه اقدامات ایجابی با توسعه فعالیت‌های فرهنگی، سطح دانش عمومی را نسبت به مواد مخدر ارتقا دهد که همین می‌تواند در حوزه سلبی هم تاثیر بگذارد و مشارکت عمومی مردم را در پیشگیری از مواد مخدر افزایش دهد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی بیان کرد: بر این اساس ما به سازمان‌هایی که می‌توانند با پلیس همکاری داشته باشند، مراجعه کردیم و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دست یاری به سمت ما دراز کرد و زمینه همکاری مشترک در حوزه‌های مختلف را برای ما فراهم کرد.

زاهدیان تصریح کرد: ما کارهای متعددی را در راستای این همکاری پیش‌بینی کرده‌ایم که با مساعدت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پیگیری می‌شود؛ امیدوارم اثرات این همکاری را مردم احساس کنند و شیرینی آن به کام مردم باشد.

وی با اشاره به جنگ نرم و اثرات آن بر جوانان کشور اظهارداشت: ترویج و توسعه مواد مخدر در جامعه نیروی فعالی که می‌تواند در کشور فعالیت کنند را به دام خود می کشاند و آنها را از مسیر بالندگی خارج می‌کند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی، طلاق، کودکان کار و نابسامانی‌های اجتماعی را از عوارض اعتیاد عنوان کرد و گفت: این عوارض هزینه‌های غیرقابل محاسبه‌ای را برای کشور به دنبال دارد؛ امیدوارم بتوانیم با همکاری و حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، جمعیت زیادی را به سوی آموزش‌های پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر بکشانیم.

در پایان این نشست، تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و پلیس مبارزه با مواد مخدر به امضای دو طرف رسید.

جمعی از معاونان و مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سردار سعید منتظرالمهدی سخنگو و معاون پیشگیری، فرهنگی، درمان و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر و جمعی از مدیران مجموعه پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز در این آیین حضور داشتند.


منبع: ایرنا 98.04.11

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است