Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 183 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 9651
دیروز  ------------------دیروز ------------------13899
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 23550

احتیاج به مراکز کاهش آسیب داریم/درمان ارزان راهکاری برای مقابله با اعتیاد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور از لزوم گسترش مراکز کاهش آسیب و درمان‌های ارزان قیمت برای مقابله با مقوله اعتیاد خبرداد.
 

مجیدرضازاده در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اظهار داشت:یکی از مشکلات کمپ‌های اجباری یا همان مراکز ماده ۱۶ این است که معتادان که اغلب متجاهر نیز هستند دستگیر و به این مراکز منتقل می‌شوند، در این میان برخی از افراد که دستگیر می‌شوند موردی نیستند که به این مراکز انتقال پیدا کنند به همین خاطر ما معتقد هستیم باید به سمت درمان‌های ارزان قیمت برویم، باید طوری عمل کنیم که همه به درمان اعتیاد دسترسی داشته باشند و مراکز کاهش آسیب را گسترش.

رضازاده افزود:افرادمعتاد باید با اختیار خودشان برای ترک اقدام کرده و به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کنند، به همین منظور مراکز ۱۵ یا همان کمپ‌های خصوصی برای درمان اعتیاد بهتر پاسخ می‌دهد. باید خود افراد را قانع کنیم که برای درمان اعتیاد قدم جلو بگذارند و از آنطرف ما نیز با درمان‌های کوتاه مدت و ازراتن قیمت و کاهش آسیب باید به این افراد کمک کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه کاهش آسیب یعنی مداخلاتی که به فرد کمک می‌کند کم تری از اعتیاد ببرد اضافه کرد:۱۲۸۰ مرکز اقامتی برای معتادان و جود دارد که ۳۸۹۸۹۳ نفر در این مراکز میان مدت یا همان کمپ‌های خصوصی هستند.

رضازاده ادامه داد:۶۸ مرکزماده ۱۵ یا همان کپ‌های ترک اعتیاد وجود دارد که مختص به زنان است و درحال حاضر ۱۱۸۲۲ نفر از زنان که اعتیاد دارند تحت پوشش این کمپ‌ها هستند.


منبع: میزان 98.03.13

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است