Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 138 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8065
دیروز  ------------------دیروز ------------------12606
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 37382

اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نیاز به آموزش مردم دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی گفت: ریشه‌کنی معضل اعتیاد نیازمند عزم جدی اقشار مختلف کشور بوده و آموزش مردم به‌خصوص جوانان در این زمینه از اولویت جدی برخوردار است.


احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، نقش اطلاع‌رساني و آموزش به خانواده‌ها را نيز براي مقابله با اعتياد مهم دانست و افزود: پیوند فکری و مشاوره‌ای والدین با فرزندان در هیچ‌یک از مراحل زندگی نباید قطع شود، اگر پدرها و مادرها فکر می‌کنند که جوانان بزرگ شده‌اند و می‌توانند بدون تکیه به آنها خود را در جامعه اداره کنند باید بدانند مشکلات و تهدیدکننده‌ها نیز در یک قواره نمی‌مانند و آنها نیز رشد می‌کنند.


وی اظهار داشت: اهمیت نقش خانواده، کارکرد خانواده، مدرسه و دانشگاه، پلیس، دستگاه قانون‌گذاری و دیگر مراجع ذی‌صلاح براي مبارزه اجتماعي با مواد مخدر صنعتي و شيميايي مهم است و به موازات يكديگر بايد اقدامات پيشگيرانه و اساسي را انجام دهند.


این نماینده مجلس ادامه داد: هر یک از نهادهای فعال در کشور در قبال جوانان وظایفی دارند که کمرنگ شدن این وظایف به پر رنگ شدن خطرات و تهدیدها می‌انجامد.


قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: توجه به ضرورت مبارزه اجتماعی با مواد مخدر صنعتی و شیمیایی در خانواده و هم در محیط‌های مختلف جامعه مهم است و نمی‌توان به سادگی از کنار این نیاز فوق‌العاده و پراهمیت عبور کرد.


وی با بیان اینکه خانواده و تربیت صحیح فرزندان عاملی مهم در پیشگیری از اعتیاد به شمار می‌رود، تصریح کرد: البته باید توجه داشت که اعتیاد آسیب اجتماعی بسیار پیچیده‌ای است که علل و عوامل گوناگونی در شکل‌گیری و ایجاد آن نقش دارند لذا برای رفع یا کاهش اعتیاد باید به همه این عوامل توجه داشت و تنها به یک یا چند عامل خاص توجه نکرد.


نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی پفت:نظام تعلیم و تربیت کشور نیز در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر مسوول است و سیستم آموزشی و تربیتی کشور که نقش مهمی در شکل گیری و تکامل آینده سازان جامعه دارد ، باید  استوار بر اخلاق و پرورش اجتماعی باشد.


قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر يك تكليف براي خانواده‌هاست و عوامل مختلفي در تحقق اين رويكرد سهيم هستند اما نقش خانواده، توجه به تربيت فرزندان، استفاده درست از اوقات فراغت و پر رنگ شدن فعاليت نهادهاي فرهنگي در اين زمينه بيش از ساير عوامل مورد توجه و كارساز است.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر97.10.17

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است