Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 136 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8055
دیروز  ------------------دیروز ------------------12606
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 37372

استانداری گیلان: سطح آگاهی جامعه نسبت به آسیب‌های اعتیاد تقویت شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 استاندار گیلان بر ضرورت تقویت سطح آگاهی جامعه نسبت به آسیب‌های ناشی از اعتیاد به مواد مخدر تأکید کرد و گفت: آموزش مهارت‌های زندگی در دانشگاه‌ها و مدارس سبب کاهش این آسیب‌ها می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی سالاری در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان به تهیه گزارش از اجرای طرح شیوع‌شناسی مصرف مواد مخدر در میان دانشجویان دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: پس از آسیب‌شناسی در میان گروه‌های مختلف سنی و جنسیتی باید با ارائه راهکارهای اثرگذار شاهد کاهش ابتلا به مصرف مواد مخدر در بین دانشجویان باشیم.

استاندار گیلان به لزوم افزایش میزان نظارت بر خوابگاه‌های دانشجویی تأکید کرد و گفت: در خوابگاه‌های دانشجویی موجود در دانشگاه‌ها شاهد آسیب‌های کمتری در حوزه‌های مختلف هستیم که این نظارت‌ها باید در خوابگاه‌های برون سپاری شده نیز افزایش پیدا کند.  

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت دانشجویان،  تصریح کرد: با اتخاذ تدابیر صحیح می‌توانیم از امکانات موجود در بخش‌های ورزشی، فرهنگی و هنری استان برای پرکردن اوقات فراغت دانشجویان استفاده کنیم.

سالاری ادامه داد: بسیاری از زیرساخت‌ها و فضاهای ورزشی، فرهنگی و هنری در استان گیلان وجود دارد که از ظرفیت آن‌ها استفاده نمی‌شود. باید با شناسایی دقیق، این اماکن برای اوقات فراغت جوانان بکارگیری شوند.

وی آموزش مهارت‌های زندگی در دانشگاه‌ها و مدارس را یک امر ضروری دانست و بیان‌کرد: توجه جدی به آموزش مهارت‌های زندگی از سنین پایین به‌ویژه مدارس، اثرگذاری بالایی در نسل آینده جامعه دارد. ابزارهای آموزشی و نیز تولید محتوا باید متناسب با شرایط روز جامعه تهیه شده تا منجر به نتایج مثبت شود.

وی همچنین به مرکز نگهداری از معتادان متجاهر استان گیلان در رشت و واگذاری امورات این مرکز به بهزیستی اشاره کرد و گفت: با تقویت زیرساخت‌های این مرکز باید از این فضا در مسیر اهداف پیش‌بینی شده به خوبی استفاده شود.

منبع: مهر 97.10.12

 

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است