Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 117 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8021
دیروز  ------------------دیروز ------------------12606
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 37338

"پیشگیری از اعتیاد" مهم ترین موضوع در بحث مبارزه با مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 مشاور عالی استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان‌شرقی گفت: "پیشگیری از اعتیاد" مهم‌ترین موضوع در بحث مبارزه با مواد مخدر است.


به گزارش روابط عمومي شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان‌شرقی بهروز مهدوي در جلسه شوراي هماهنگي شهرستان اسكو، ضمن تشريح فعاليت‌هاي ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: کشور ایران به دلیل کیلومترها مرز مشترک با بزرگترین تولیدکننده موادمخدر جهان، همواره در معرض تهدید بوده است، بنابراین مسئولان و شهروندان باید اهتمام ویژه‌ای به موضوع مبارزه با مواد مخدر داشته باشند.


وي با طرح این پرسش که «چرا با وجود اقدامات مختلف در حوزه مبارزه با اعتیاد، جامعه هنوز با این معضل اجتماعی دست به گریبان است؟» افزود: نگاهی به تجربه کشورهای موفق در این زمینه نشان می‌دهد که "پیشگیری از اعتیاد" مهم‌ترین موضوع در بحث مبارزه با مواد مخدر است و لازمه اصلی این پیشگیری نیز گسترش آگاهی شهروندان نسبت به پیامدهای این معضل اجتماعی است.


دبير شورا گفت: آگاهی بخشی در سنین کودکی و نوجوانی بسیار با اهمیت مي‌باشد و همچنين بسیاری از اختلالات روانی و شخصیتی که جامعه را به سمت اعتیاد سوق می‌دهد، ریشه در دوران کودکی افراد دارد، لذا توجه ويژه به این قشر از جامعه از اولویت‌های اصلی ستاد مبارزه با موادمخدر است.


مهدوي در پایان گفت: خوشبختانه در نتیجه اقدامات انجام‌یافته و در سایه همکاری شهروندان، اين استان در زمینه میزان مصرف موادمخدر رتبه ۲۸ کشور را دار است و در تلاش هستیم جایگاه استان را در زمینه اعتیاد و میزان مصرف مواد مخدر، بیش از آن چه که هست بهبود بخشیم.


منبع: روابط عمومي شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان‌شرقی97.10.12

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است