Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 129 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8041
دیروز  ------------------دیروز ------------------12606
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 37358

۱۵ هزار معتاد متجاهر در تهران داریم/ تا پایان سال معتادان ساماندهی می‌شوند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: جمع آوری، ساماندهی، نگهداری و بازپروری معتادین انجام خواهد شد. ۱۵ هزار معتاد متجاهر در شهر تهران داریم و جمع آوری ان‌ها تا پایان سال انجام خواهد شد.


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری گفت: ستادمباره با موادمخدر یک نهاد سیاست گذاری برای مبارزه با مواد مخدر در همه ابعاد است. با آسیب شناسی در چند دهه اخیر اولویت‌هایی در نظر گرفته شده است و با همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌ها، نهاد‌ها، رسانه ها و مردم این برنامه محقق شده و شاهد کاهش و کنترل این آسیب که منشا آسیب‌های دیگر است باشیم.

وی افزود: یکی از اولویت‌های ما در حوزه بین الملل است که کشور‌ها با آن آشنا شوند. همه نیرو‌های داخلی در خط مقدم قرار دارند و ۴۰۰۰ هزار شهید داشته ایم. تولید مواد مخدر در سال ۲۰۰۱ در افغانستان حدود ۲۰۰ تن بوده است و امروز به ۱۰ هزار تن رسیده است و تلاش ایران یکی از موارد این کاهش است.

مومنی عنوان داشت: اولویت بعدی مقابله با همه موارد است و هماهنگی‌ها با وزارت اطلاعات، سپاه، گمرک و ناجا انجام شده است همچنین در دریا مرز کویر و عمق شهر‌ها این موضوع تشدید خواهد شد.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: جمع آوری، ساماندهی، نگهداری و بازپروری معتادین انجام خواهد شد. ۱۵ هزار معتاد متجاهر در شهر تهران داریم و جمع آوری ان‌ها تا پایان سال انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های ما آسیب شناسی و پیشگیری است. پیشگیری در همه ابعاد کشور لازم است و نهاد‌ها باید تلاش کنند هیچ مواد مخدری تولید نشود و کسی به سمت اعتیاد نرود.
سردار مومنی با بیان اینکه آموزش پرورش در این خصوص با ما همکاری می کند، افزود: جوانان همه معتقدند که اول بصورت تفننی و تفریحی مواد کشیدند و بعد به این مواد وابسته شده اند. همه نهادهای نظام در این زمینه مصمم هستند و برنامه هایی در سال آینده در نظر گرفته ایم. امیدواریم مردم نیز همکاری کنند.

وی عنوان داشت: اعتیاد آسیب جدی در کشور بوده و منشا همه آسیب هاست. ۵۵ درصد طلاق ها، ۷۰ درصد زندانی ها، بیش از ۳۰ درصد مبتلایان اچ آی وی، سرقت ها، جنایت ها و قتل ها ریشه در مواد مخدر دارند. امروز اولین دغدغه مردم مواد مخدر است. طبق پڙوهش ها ۱۱/۷ دهم تولید ناخالص ملی مربوط به مواد مخدر است فلذا مبارزه با مواد مخدر باید هدفمند و دارای راهبرد اساسی باشد.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: مردم و خانواده ها دانشگاه ها هنرمندان ورزشکاران و اصحاب رسانه اگر با ما هماهنگ بوده و همکاری کنند در حوزه مبارزه با مواد مخدر به موفقیت می رسیم.

سردار مومنی افزود ۵۶۰۰ ظرفیت نگهداری معتادین متجاهر در تهران توسط زندان‌ها و نیروی بسیج و ناجا اضافه شده است. این تعداد برای تهران کفایت می‌کند. برای ۱۰ استان نیز توافق نانه‌های صورت گرفته تا ظرفیت آن‌ها بیشتر شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: نهاد‌های مختلف باید بصورت عنی و واضح کمک‌های خود را برای مبارزه با مواد مخدر اعلام کنند. سیاست گذاری جمهوری اسلامی مبارزه با تمام ابعاد مواد مخدر است و ما با تمام توان در این زمینه تلاش خواهیم کرد.

سردار مومنی تصریح داشت: اعتبارات مربوط به ستاد کاهش پیدا نکرده است. پیگیری پرونده‌های عمده و قاچاق چیان از فعالیت‌های ستاد است و قوه قضاییه در این امر با ما همکاری کرده اند. ما معتقدیم قانون در برخی مواد باید اصلاح شود.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در حوزه مقابله مجموعه نیرو‌های مسلح ورود پیدا کرده اند و همه برای مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کنند و برای جلوگیری از ورود مواد مخدر فعالیت می‌کنند.

سردار مومنی با بیان اینکه اولویت‌های ستاد شخصی نیست افزود: در حوزه پیشگیری ظرفیت‌های زیادی وجود داریم که می‌توان محقق ساخت. کارگروهی هم با کمک شهرداری تشکیل شده است که به نتیجه خواهد رسید.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان داشت: کرمان اصفهان سیستان و بلوچستان برای مبارزه با مواد مخدر اقدامات و اعتباراتی داده شده است. همچنین نرخ شیوع مواد مخدر دانش اموزان سرشماره صورت نگرفته است و حدود ۲ درصد است.


منبع: دانشجو 97.10.11

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است