Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 142 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8720
دیروز  ------------------دیروز ------------------12606
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 38037

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر: 11.7 درصد تولید ناخالص ملی صرف خسارات مواد مخدر می شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بر اساس پژوهش های دقیق، اولین دغدغه مردم موضوع اعتیاد است و 11.7 درصد تولید ناخالص ملی کشور برای خسارات ناشی از مواد مخدر هزینه می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سردار اسکندر مومنی روز سه شنبه در نشست خبری درباره اولویت ها و برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدر، افزود: یکی از اولویت های ما ساماندهی، جمع آوری، درمان و بازپروری معتادان متجاهر خیابانی است و در این مدت کم در تهران پنج هزار و 6٠٠ ظرفیت جدید نگهداری با همکاری سازمان زندان ها، بسیج و نیروی انتظامی افزوده شده است.


وی ادامه داد: درمان همچنان در اولویت قرار دارد اما یکی از مهمترین ظرفیت های نهفته مسأله پیشگیری است زیرا زمانی مقابله به نتیجه می رسد که تقاضا کاهش یابد و جامعه به صیانت درونی و بازدارندگی دست یابد.


سردار مومنی اظهار داشت: در حوزه بین المللی نیز درصدد آشناسازی و مسئولیت پذیری کشورهای غربی با وظایفشان در امر مبارزه با مواد مخدر هستیم. ایران در خط مقدم این جبهه قرار دارد و تاکنون چهار هزار شهید در این راه تقدیم کرده است. رایزنی هایی با سایر کشورها داشتیم تا همه دنیا سهم خود را در امر مبارزه با مواد مخدر ادا کنند زیرا امنیت را یکپارچه می بینم و جوان ایرانی با جوان غربی برای ما تفاوتی ندارد.


دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر نهادی بین بخشی است که عمده وظایف آن سیاست گذاری، تعامل، هماهنگی و نظارت در حوزه های مربوط به مقابله با مواد مخدر است.


منبع: ایرنا 97.10.11

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است