Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 132 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8353
دیروز  ------------------دیروز ------------------12606
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 37670

کمبود ظرفیت مکانی مهمترین مشکل جمع آوری معتادان متجاهر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


رئیس پلیس پایتخت با اشاره به تغییر کاربری مرکز کهریزک به محل بازپروری و نگهداری معتادان متجاهر و بی‌خانمان، گفت: این مرکز با هدف کاهش مصرف مواد مخدر و ترک اعتیاد معتادان متجاهر راه اندازی مجدد شده است.


به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت طی بازدیدی از مرکز نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر کهریزک، گفت: هدف اصلی از بازپروری معتادان متجاهر، بازگرداندن آنها به جامعه و کانون خانواده است.

رئیس پلیس پایتخت ضمن تاکید بر تلاش پلیس پایتخت در جمع آوری معتادان متجاهر، تصریح کرد: یکی از مشکلات جدی جامعه در بحث جمع آوری معتادان متجاهر، کمبود ظرفیت مکانی و همچنین فرایند بازپروری آنان است.

این مقام ارشد انتظامی، عنوان داشت: این که یک معتاد را سه ماه در یک مرکز بازپروری نگهداشته و سپس در جامعه رها کنیم، از آن نظر که در این مدت در حد خیلی محدود سم‌زدایی صورت می‌گیرد، مناست نیست، بلکه باید ترک اعتیاد از منظر روانی و جسمی توامان صورت گیرد.

وی با اشاره به تلاش کارکنان بهزیستی در این خصوص گفت: در نظر داریم یک حرکت جدیدی را در رابطه با بازپروری و کاهش زمینه تقاضا که طبیعتاً زمینه ساز کاهش عرضه هم خواهد بود را در کشور و خصوصا در پایتخت ایجاد کنیم اما در این میان باید به فرایند بازپروری اهمیت بیشتری بدهیم.

سردار رحیمی، با تاکید بر این که معتادان بخشی از جامعه هستند و باید برای اصلاح وضعیت زندگی آنها تلاش کرد، افزود: در این خصوص باید اقدامات عملیاتی گسترده صورت گیرد و این امر در راستای تکمیل تلاش‌ها و خدمات بسیار ارزشمند کارکنان بهزیستی است، اما برای جلب رضایت شهروندان باید بیش از این تلاش کرد.

رئیس پلیس پایتخت، با اشاره به این مطلب که برای جمع آوری معتادان متجاهر از معابر و خیابان‌های شهر تهران باید فکری جدید داشت، تصریح کرد: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با کمک بهزیستی و با محوریت ستاد مبارزه با مواد مخدر در تلاش است که اقدامی نو و جدید را در این زمینه رقم بزند.

وی با اشاره به تغییر کاربری مرکز کهریزک به محل بازپروری و نگهداری معتادان متجاهر و بی‌خانمان، گفت: این مرکز پیش از این کاربری دیگری داشته که امروز از این ظرفیت برای کاهش یکی از پدیده‌های ناهنجار جامعه استفاده می‌کنیم.

سردار رحیمی، در پایان با اشاره به این که مقدمات اولیه و تشریفات اداری تغییر کاربری این مرکز انجام شده است، خاطر نشان کرد: این مرکز با هدف کاهش مصرف مواد مخدر، ترک اعتیاد معتادان متجاهر راه‌اندازی مجدد شده و امید است بتوانیم به کسانی که گرفتار مواد مخدر و افیونی شده و مشکلاتی را برای خود، خانواده و جامعه ایجاد کرده اند را در این مرکز، درمان و به جامعه و بازارکار بازگردانیم.


منبع: فارس 97.09.26

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است