Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 145 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8357
دیروز  ------------------دیروز ------------------11810
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 36146

لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس افغانستان؛ تروریسم و مواد مخدر دو لبه یک قیچی هستند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مشکل افغانستان نبایداز طریق نظامی حل شود، گفت: حل مشکل افغانستان تنها از راه سیاسی امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر جمعه، 16 آذر ماه در دیدار با عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان که برای حضور در کنفرانس 6 کشور آسیایی برای مقابله با تروریسم به ایران سفر کرده است، ضمن خوش آمد گویی به وی، گفت: ملت افغانستان طی سالهای اخیر بحرانهای مختلفی را پشت سر گذاشته است.


رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه راه حل مشکل افغانستان نظامی نبوده و بایدبه شکل سیاسی حل شود، عنوان کرد: اینگونه اجلاسها باعث افزایش همگرایی میان کشورها و ارائه نظرات میان آنها می شود.


وی درادامه با بیان اینکه ارتش آمریکا از ادامه حضور در افغانستان خسته شده است، اظهار کرد: موضوع تروریسم و مواد مخدر دو لبه یک قیچی است که امیدواریم هرچه سریع تر از طریق سیاسی برطرف شود.


لاریجانی در ادامه با تأکید بر افزایش همکاریهای دوجانبه در حوزه های مختلف بیان داشت: همکاریهای اقتصادی دو کشور با یکدیگر گره خورده است.


رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر افزایش همکاری ها برای مبارزه با قاچاق گفت: همچنین بحران آب در بسیاری از کشورها وجود دارد و می تواند منشأ اختلاف یا توسعه باشد لذا می توان از منابع میان دو کشور برای حل این موضوع در راستای توسعه روابط بهره مند شد.

* ایران در شرایط سخت کنار ملت افغانستان بود
عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان نیز در این دیدار با اشاره به حضور داعش در افغانستان گفت: این حضور باعث می شود کشورهای همسایه افغانستان نیز دچار دردسر شوند لذا ایجاد صلح در افغانستان بسیار اهمیت دارد.


رئیس مجلس افغانستان در ادامه با بیان اینکه از هر نوع همکاری در جهت برقراری صلح در افغانستان استقبال می کنیم، اظهار داشت: تروریست ها به سلاح های پیشرفته مجهز شده و قصد دارند از طریق مرزها به کشورهای دیگر راه پیدا کنند لذا همگرایی و همکاری کشورها در راستای تأمین صلح در افغانستان بسیار مهم است.


وی در ادامه ایران و افغانستان را دو کشور همسایه و مسلمان دانست و افزود: ایران در شرایط سخت به افغانستان کمک کرد و در کنار ملت ما قرار گرفت ما نیز همکاری متقابل را صورت می دهیم و هرچه سریع تر موضوع بحران آب و نحوه همکاری های بانکی را پیگیری می کنیم.


رئیس مجلس افغانستان در پایان با بیان اینکه تروریسم بین المللی مهمترین معضل منطقه است، خاطرنشان کرد: تروریسم حوزه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشورها را متأثر ساخته و لازم است در راستای حل این بحران همکاری های سیاسی و امنیتی خود را تقویت کنیم چرا که امنیت افغانستان امنیت منطقه است.


منبع: ایرنا 97.09.16

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است