Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 157 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 984
دیروز  ------------------دیروز ------------------17510
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 58918

ساماندهی معتادان تا پایان امسال به مرحله قابل قبولی می رسد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 


دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از اولویت های ستاد مبارزه با مواد مخدر، ساماندهی، نگهداری و درمان معتادان خیابانی است و باید تا پایان امسال به ساماندهی قابل قبولی دست یابیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، اسکندر مومنی روز چهارشنبه در گردهمایی تخصصی دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان های سراسر کشور، افزود: اصلی ترین شاخص ارزیابی برای امسال در استان ها، ساماندهی معتادان متجاهر است و از هیچ استانی پذیرفته نیست که ظرفیت خالی داشته باشند.


وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که مردم در خیابان معتادان متجاهر را می بینند، باورپذیری آمارها در امر مبارزه با مواد مخدر سخت می شود و در جامعه هم احساس ناامنی ایجاد شکل می گیرد.


دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بر لزوم نظارت بر مراکز درمان سرپایی معتادان تاکید کرد و گفت: بیش از هفت هزار مرکز درمان اعتیاد وجود دارد که باید منجر به کاهش آسیب‌ شود. مراکز درمان اعتیاد، نیز نباید محلی برای فروش متادون باشد و نباید در این مراکز به جای یک کار انسانی، کار انتفاعی صرف انجام شود.


مومنی افزود: انتظار ما در حوزه درمان اعتیاد، درمان موثری است که منجر به کاهش آسیب شود و نظارت در درمان باید به صورت مستمر در استان های سراسر کشور پیگیری شود.


منبع: ایرنا 97.09.13

 

 

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است