Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 203 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 270
دیروز  ------------------دیروز ------------------17510
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 58204

اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر اولویت مسئولان کشور باشد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 سرپرست استانداری تهران با تاکید بر لزوم مقابله جدی با مواد مخدر گفت: مبارزه با پدیده شوم اعتیاد نیاز به مشارکت اجتماعی و ورود آن به خانواده است تا اثربخشی بیشتری داشته باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران، شکراله حسن بیگی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران که در شهرستان ورامین برگزار شد، اظهار داشت: فرد معتاد، انگیزه‌ای برای کار و تلاش ندارد، مقابله با استکبار و چپاول دارایی‌های کشورش برای او مفهمومی نداشته و نسبت به پیرامون خود هیچ‌گونه واکنشی نشان نمی‌دهد.


وی افزود: بی شک، مبتلا کردن ملت‌ها به مواد مخدر، توطئه‌ای از سوی استکبار برای چپاول منابع خدادادی آن‌ها است که نمونه آن را می‌توان در تاریخ معاصر ایران مشاهده کرد که انگلیسی‌ها به مردم ایران تریاک را رایگان می‌دادند و در مقابل سوخته آن را می‌خریدند.


سرپرست استانداری تهران همچنین با اشاره به ظرفیت کمپ‌های مجاز ترک اعتیاد در مقابله با پدیده اعتیاد گفت: کمپ‌های ترک اعتیاد علاوه بر اقدامات درمانی و روانشناسی باید در حوزه کسب و کار و اشتغال نیز وارد شوند و با استفاده از ظرفیت مراکز فنی و حرفه‌ای، افراد بهبود یافته را برای ورود به بازار کار آماده کنند.


بیگی اظهار داشت: کمپ‌های ترک اعتیاد غیر مجاز با وجود آن که خدماتی را ارائه می‌کنند، با آسیب‌هایی نیز مواجهند لذا ضروری است که این کمپ‌ها تعیین تکلیف شوند، یا مجوز بگیرند و یا از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری شود.


همچنین محمدعلی اسدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تهران نیز ضمن تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در مبارزه با پدیده اعتیاد گفت: اگر موضوع اعتیاد به مواد مخدر به دغدغه اصلی انجمن اولیا و مربیان مدارس تبدیل شود و با استفاده از ظرفیت کارشناسان، با زبان قابل فهم برای جوانان خطر ابتلا به مواد مخدر برای دانش‌آموزان یاد‌آوری شود، خطر ابتلا جوانان به مواد مخدر کاهش می‌یابد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران97.09.13

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است