Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 129 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4145
دیروز  ------------------دیروز ------------------14920
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 51368

توانمندسازی دانش‌آموزان از راه‌های موثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختیاری در المپیاد ورزشی مدارس در شهرستان بن گفت: مشکلات ناشی از خانواده‌ها و اجتماع به شخصیت و روح و روان دانش‌آموزان آسیب می‌زند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختیاری، سید قدیر مرتضوی افزود: برخی خانواده‌ها به‌علت نداشتن آگاهی و عدم فرا گرفتن آموزش مهارت‌های زندگی، آنقدر مشکلات خود را در درون خانواده تکرار می‌کنند که ناخواسته این مطالب در ضمیر ناخودآگاه فرزندان تاثیر منفی می‌گذارد، این تاثیر در سنین بالاتر  تبدیل به استرس، اضطراب و فشارهای روحی و روانی می‌شود.


وی با اشاره به طرح‌ها و تفاهم‌نامه‌های منعقده بین ستاد و آموزش و پرورش افزود: قصد داریم تا آنجا که می‌توانیم با اجرای این طرح و برنامه‌ها به کمک دانش‌آموزان آمده و مشکلات بین والدین، دانش‌آموزان و مدارس را برطرف کنیم.


دبیر شورا تاکید کرد: یکی از این طرح‌ها مسابقات فرهنگی و ورزشی به همراه اجرای برنامه‌های آموزشی متنوع و مفرح  آموزشی است تا دانش‌آموزان در کنار رقابت سالم ورزشی، آموزش‌ها و مهارت‌های لازم را فرا گرفته و ضمن توانمندسازی آنان، استعدادها در رشته‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، علمی و هنری شناسایی شده و بتوانیم روحیه دانش‌آموزان را به بالاترین سطح ارتقاء داده و آنان را از آسیب‌های اجتماعی دور نگه داریم.


مرتضوی یاد آور شد: جمعیت جوان با دارا بودن دانش‌های لازم و نیز با تقویت اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی و  نیز ترویج شادی و نشاط می‌توانند خانواده سالم و توانمند داشته باشد و در مقابله با موانع و مشکلات زندگی، مستحکم و ثابت قدم  شده و به راحتی در برابر آسیب از هم گسسته نخواهد شد.


وی خاطر نشان کرد: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر یکی از راهبردهای اساسی ستاد مبارزه با موادمخدر در سال‌های گذشته است، یکی از راه‌های اجتماعی شدن شناسایی و تقویت افراد نخبه است.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختیاری97.09.12

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است